LPG Otogaz Fiyatına İndirim Yapıldı! 4 Aralık Güncel LPG Fiyatları Ne Kadar?

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) tarafından yeni bir detaylar paylaşıldı ve buna göre LPG fiyatlarına indirim yapıldığı açıklandı. Peki LPG otogaz fiyatlarına ne kadar indirim yapıldı? LPG fiyatları ne kadar oldu? LPG fiyatlarına yapılan indirim gece yarısından itibaren geçerli olacak mı? LPG fiyat indirimi pompaya yansıyacak mı? İşte 4 Aralık Güncel LPG fiyatları...

EKONOMİ 03.12.2018, 23:09
LPG Otogaz Fiyatına İndirim Yapıldı! 4 Aralık Güncel LPG Fiyatları Ne Kadar?

Otogazın litre fiyatında gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 32 kuruşluk indirim gerçekleşecek. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, söz konusu indirim otogazın pompa fiyatlarına yansıyacak.

Buna göre, Otogazda Eşel Mobil Sistemi'nin uygulanmaya başladığı tarihten bu yana ilk indirim gerçekleşecek ve otogazın litre fiyatındaki 32 kuruşluk indirim bu geceden itibaren pompa fiyatlarına da yansıyacak.

Yapılan yeni indirime göre İstanbul ve Ankara’da 3,83 TL/Litre olan LPG’nin yeni fiyatı 3,51 TL/Litre olacak. İzmir’de ise 3,81 TL olan LPG artık 3,49 TL’den satılacak.

Akaryakıt fiyatlarında mayıs ayından itibaren uygulanan eşel mobil sistemiyle, uluslararası petrol piyasaları ve kurda meydana gelen değişiklikler ÖTV ayarlamasıyla tüketiciye zam olarak yansıtılmadan dengelenmeye çalışıldı. Fiyatlarda ÖTV'den karşılanan miktarın altına düşülmesi durumunda indirim gerçekleştirildi.

Geçen ay benzin ve motorinde bu miktarın altına düşülmesi sonucunda gerçekleşen indirim miktarları da pompaya yansımıştı.

Yorumlar (0)