Kasap esnafından “ucuz et için dövizlerinizi bozdurun" çağrısı

Afyonkarahisar Kasaplar ve Sucukçular Odası Başkanı İbrahim Yörük, dövizdeki artışın et fiyatlarına olumsuz yansıyabileceği sinyalini vererek, “Vatandaşların ucuz et tüketmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı...

Kasap esnafından “ucuz et için dövizlerinizi bozdurun" çağrısı
Afyonkarahisar Kasaplar ve Sucukçular Odası Başkanı İbrahim Yörük, dövizdeki artışın et fiyatlarına olumsuz yansıyabileceği sinyalini vererek, “Vatandaşların ucuz et tüketmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı döviz bozdurma kampanyasına destek vererek, ayrıca herkesin bu konuya daha fazla hassasiyetle yaklaşmasını istiyoruz” dedi.
Başkan Yörük, döviz kurundaki artışın canlı hayvan ithalatı yapan Türkiye için son derece önemli olduğunu ifade ederek, artışın devam etmesi halinde et fiyatlarının da olumsuz etkilenebileceğini söyledi. Canlı hayvan ithal edilirken döviz kullanıldığını anımsatan Başkan Yörük, döviz karşısında Türk Lirası’nın değer kaybetmesinin et fiyatlarına zam olarak yansıyabileceğine işaret etti. Başkan Yörük, kasap esnafı olarak kesinlikle vatandaşın ucuz et tüketebilmesinden yana olduklarını ve bu yüzden de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı döviz bozdurma kampanyasına sonuna kadar destek verdiklerini belirtti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kampanyayı açıkladıktan sonra kendisi ile birlikte odaya bağlı diğer ticaret erbapları olarak ellerindeki bütün dövizleri bozdurduklarını dile getiren Başkan Yörük, “Biz kampanya başlar başlamaz esnaf ve tüccarlarımız örnek olmak için elimizde bulunan ve hatırı sayılı bir rakam olan bütün dövizlerimizi bozdurduk. Ayrıca kampanyaya destek vermek amacı ile sürekli olarak kasap esnafımızla dövizlerini bozdurmaları konusunda irtibat halindeyiz. Kasap esnafı olarak 15 Temmuz darbe girişiminde ülkemiz için yapılacak olanların farkındayız ve o zaman tankla, tüfekle yapılmak istenilenlerin bugün ekonomik oyunlar ile yapılmaya çalışıldığını farkındayız. Bu yüzden de ekonomimize can katmak ve yükseltmek için Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın başlattığı kampanyanın sonuna kadar arkasındayız” diye konuştu.

“Döviz artışı şimdi olmasa bile kısa bir süre sonra et fiyatlarına olumsuz bir şekilde yansır”
Dövizde yaşanan olumsuz tablonun et fiyatlarına da olumsuz yansımaması için kasap esnafı olarak üzerilerine düşen bütün her şeyi yapmaya hazır olduklarını da aktaran Başkan Yörük, “Canlı hayvan ithalatı yapan ülkemiz için dövizlerimiz bozdurmalıyız. Ülkemizin büyük bir çoğunluğu neredeyse asgari ücretle geçiniyor ve bu yüzden de alım gücü düşük. Vatandaşın sofrasına haftada bir gelebilen etin biz daha fazla tüketilmesinden yanayız. Bu da tabi et fiyatlarını düşük olmasına bağlı ancak döviz artışı şimdi olmasa bile kısa bir süre sonra et fiyatlarına olumsuz bir şekilde yansır. Hal böyle olunca da vatandaşlarımız fazla et tüketemez. Bizde bunu bilerek esnaflarımız ve vatandaşlarımıza ellerindeki bütün dövizleri bozdurmalarını istiyoruz. Ülke ekonomimizin canlanması ve paramızın değer kazanması için herkesi bu kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz” dedi.
YORUM EKLE