Karşıyaka Esnafı Bayram Yapacak

Küçük İşletmelerin Ekonomide Daha Fazla Söz Sahibi Olmasını İsteyen Ve İlçe Esnafını Canlandırmayı Amaçlayan Karşıyaka Belediyesi, Mayıs Ayının İlk Haftasında Çarşı Alışveriş Günleri Etkinliği Organize Edecek

EKONOMİ 25.01.2015, 15:37 18.02.2015, 22:59
Karşıyaka Esnafı Bayram Yapacak
Küçük işletmelerin ekonomide daha fazla söz sahibi olmasını isteyen ve ilçe esnafını canlandırmayı amaçlayan Karşıyaka Belediyesi, Mayıs ayının ilk haftasında Çarşı Alışveriş Günleri etkinliği organize edecek.

Karşıyaka Belediyesi, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin katkısıyla ilçe esnafını canlandırma amacıyla Çarşı Alışveriş Günleri etkinliğini organize edecek. Üç günlük şenlikte, vatandaşları Karşıyaka Çarşısı’na çekecek onlarca etkinlik düzenlenecek. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar "Esnafımızı ekonomik yönden güçlendireceğiz ve küçük işletmeler için farkındalık oluşturacağız. Pasaj kültürünü yeniden canlandıracağız" dedi.

EN RENKLİ ŞENLİK
Etkinlik kapsamında Karşıyaka’daki esnaf örgütlenmeleri de organizasyona dahil edilecek. Şenlik, başta Karşıyaka Çarşısı olmak üzere, Alaybey, Bostanlı, Şemikler, Örnekköy gibi merkezi noktalara da yayılacak. Sokak dinletileri, canlı heykel gösterileri, defileler, süslemeler, yarışmalar ve indirim kampanyaları ile şenliğe renk katılacak. Pasaj kültürünün yeniden canlanması için de pasaj içlerinde çeşitli kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenlenecek.

“ESNAFI KORUYACAĞIZ”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Çarşı Alışveriş Günleri ile ilgili bilgi alışverişinde bulunmak için İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu’yu makamında ziyaret etti. Akpınar "Gün geçtikçe ağırlaşan ekonomik koşullar altında esnafımız da gittikçe kan kaybediyor. Yerel yönetimler olarak hem kente değer katılması hem de esnafımızın çok daha rahat yaşayabilmesi için projeler üretiyoruz. Kentlerde ne yazık ki kapalı alışveriş yerleri yurttaşımızın ilgisini çekiyor. Küçük esnafın yeniden cazip hale gelmesi lazım. Çarşı günleri düzenleyerek yurttaşlarımızı ara sokaklara çekeceğiz. Pasaj günleri düzenleyeceğiz. Pasaj kültürünü yeniden kazandırmamız gerekiyor. Bu etkinlikte hep birlikte olacağız” diye konuştu.

“YANINIZDA OLACAĞIZ”
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu da Başkan Akpınar’a destek verdi. Mutlu "Esnaf ve sanatkarlarımızın kazançlarının artması adına yaptığınız çalışmalar için teşekkür ediyorum. Bir bölgede esnaf ve sanatkar o bölgenin o yörenin temel taşlarından birisidir. Karşıyaka bölgemizde bulunan esnaf ve sanatkarların bugüne kadar ortaya çıkan sorunlarını hep çözmeye çalıştık. Karşıyaka Çarşısı’nda yapmayı planladığınız, o bölgede esnafın iş hacmini artırıcı etkinliklerin yapılması son derece önemli. Sizi tebrik ediyorum. O bölgedeki, o alanda çalışan temsilcilerimizle beraber yapılan çalışmalarda sizin yanınızda olacağız” ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)
28°
açık