Kadro alan taşeron işçilere müjde! Zam geliyor... | Taşerondan kadroya geçen işçilere ne kadar zam yapıldı?

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım esnaf gezisinde taşeron şirketlerden kadroya geçen işçiler hakkına önemli bir açıklama yaptı. Binali Yıldırım açıklamalarında kadroya geçen taşeron işçilere ek zam sinyali verdi. Peki, Taşerondan kadroya geçen işçilere ne kadar zam yapılacak? Tüm detaylar haberimizde...

EKONOMİ 12.03.2019, 13:03
Kadro alan taşeron işçilere müjde! Zam geliyor... | Taşerondan kadroya geçen işçilere ne kadar zam yapıldı?

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım esnaf gezisinde taşeron şirketlerden kadroya geçen işçiler hakkına önemli bir açıklama yaptı. Binali Yıldırım açıklamalarında kadroya geçen taşeron işçilere ek zam sinyali verdi. Peki,  Taşerondan kadroya geçen işçilere ne kadar zam yapılacak? Tüm detaylar haberimizde...

Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım esnaf gezisinde taşeron şirketlerden kadroya geçen işçiler için önemli açıklamalarda bulundu. 

ZİYARET SIRASINDA BİR KADIN SORDU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yılıdırım seçim çalışmalarında İstanbul'da bir takım ziyaretlerde bulundu. Yıldırım'ın ziyareti esnasında bir kadın tarafından 'Eski taşeronlar kadroya geçti ama hiç bir değişiklik olmadı?' sorusu soruldu. 

Bu soru üzerine Binali Yıldırım bir açıklama yaptı. Binali Yıldırım söz konusu açıklamasında  "Enasyon farkını alacaklar" ifadelerine yer verdi.  

Taşeron şirketlerden kadroya geçen işçiler 2020 yılı sonlarına kadar YHK toplu iş sözleşmesi gereği 6'şar aylık dilimlerde yüzde 4+4 zam alıyorlar. Kadro alan işçiler yıllık ortalama yüzde 8 zam aldılar. Geçen yıl enasyon TÜİK'e göre, yıllık enasyon ise TÜFE'de % 20,30 ve ÜFE'de % 33,64 oldu.

GERÇEKLEŞİRSE NE KADAR ZAM GELECEK

Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamalar kapsamında ek zam sinyali geldi. Ancak ek zamma ilişkin Bakanlıktan net bir açıklama yapılmadı. Ancak söz konusu zam gerçekleşirse ne kadar zam geliyor?

2018 yılında kadro alan işçiler yüzde 4+4 toplamda yüzde 8 zam aldılar. 2018 yılı enflasyon rakamı yüzde 20,30 oldu. Ancak bu hesaplama yaklaşık olan rakamlar tarafından yapılmıştır. Zamma ilişkin net rakam Bakanlık tarafından verilecektir.

Yorumlar (7)
Yigido 8 ay önce
İnanmayin zam işine, seçim yatirimi yapiyorlar. Yutarmi Anadolu çocuğu.
Yılmaz 8 ay önce
Hani nerede
Taşeron 8 ay önce
İnşAllah inşAllah gerçekten çok ihtiyacımız var
Ender 8 ay önce
Eğer işçiye eflasyon zam mı yaparlarsa kesin kazanırlar
Yalçın 8 ay önce
Hayırlısı inşAllah çok güzel olur
Abdullah 8 ay önce
2200 yt Maaş aldık niye görmedi acaba
İLLER BANKASI 8 ay önce
İLLER BANKASI TAŞERONA KADRO.