İzmirli Ayakkabıcılar Milano’da Micam Shoevent Ayakkabı Fuarına Katıldı

İzmir Ticaret Odası (İto) Üyesi Ayakkabıcılar, Moda Ve Tasarım Dünyasının Kalbi Olan Milano’Da Düzenlenen “Micam Shoevent Ayakkabı Fuarı”Na Katıldı.

EKONOMİ 16.02.2015, 15:43 18.02.2015, 22:59
İzmirli Ayakkabıcılar Milano’da Micam Shoevent Ayakkabı Fuarına Katıldı

İzmir Ticaret Odası (İTO) üyesi ayakkabıcılar, moda ve tasarım dünyasının kalbi olan Milano’da düzenlenen “Micam Shoevent Ayakkabı Fuarı”na katıldı.
Ekonomi Bakanlığı tarafından düzenlenen Ur-Ge Projesi kapsamında 8 ayrı sektörde proje yürüten İzmir Ticaret Odası, bu proje kapsamında İzmirli ayakkabıcıları 3 defa uluslararası fuara götürdü. Milano’da düzenlenen “Micam Shoevent Ayakkabı Fuarı”na katılan İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir’in ayakkabıcılık sektöründe büyük rekabet gücüne sahip olduğunu belirterek, İzmirli firmaları dünya pazarlarına taşımak için çalıştıklarını söyledi. İTO üyelerini Moskova ve Milano’nun ardından 3. Defa uluslararası bir organizasyona götürdüklerini belirterek, “Bu fuar sektör açısından çok önemli bir fuar. 1969 yılından bu yana düzenleniyor ve başta İtalyan firmaları olmak üzere dünyanın ünlü firmaları katılıyor, koleksiyonlarını tanıtıyor. Bu yılda ünlü markaların son koleksiyonları vardı” dedi.


Fuar boyunca İTO üyelerinin yabancı alıcılarla yoğun görüşmeler yaptığını aktaran Demirtaş, İzmirli firmaların modellerinin büyük beğeni topladığı söyleyen Demirtaş, “Ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren üyelerimizin daha fazla yurtdışına açılması gerekiyor, çünkü büyük potansiyeli var. Kilit ülkeleri bulup onlarla işbirliğine gitmek için daha çok ayakkabıcımız kümelenmeli ve İzmir’de ikili görüşmeler yaptırılmalı. Fuarlara artık özel tasarımlı stantlar ile katılmalıyız. Biz Oda olarak bunun için tüm gücümüzle çalışıyoruz çünkü ayakkabı İzmir’in ekonomik geleceğinde her zaman yeri olacak olan bir sektör. Her geçen gün gelişen bir sektör. Kalitemize zaten sorun yok, tasarım konusunda da son yıllarda genç tasarımcılarımız çok güzel işlere imza atıyorlar. İzmir’de yüksek istihdam yaratan, büyük ihracat potansiyeli olan ayakkabı sektörünü desteklemeye bundan sonra da devam edeceğiz” diye konuştu

Yorumlar (0)