İŞKUR işsizlere günlük 75 TL veriyor! İşte o uygulamanın detayları

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından istihdam programları gerçekleştiriliyor. Programlarda işsiz gençlere günlük 75 TL veriliyor. Bu uygulamanın detayları belli oldu.

İŞKUR işsizlere günlük 75 TL veriyor! İşte o uygulamanın detayları

şsizlik sorunun çözülmesi için Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından İşbaşı Eğitim Programları düzenleniyor ve bu programlar kapsamında işsiz gençlere günlük 75 TL veriliyor.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen bu programların detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz... 

GÜNLÜK 75 TL VERİLECEK

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından İşbaşı Eğitim Programları kapsamında belirli meslekler katılanlara 75 TL bu mesleklerin dışında kalanlara ise günlük 54 TL cep harçlığı verilecek. Bu programlar kapsamında adayların sigorta primleri de İŞKUR tarafından ödeniyor.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından bulut bilişim uzmanı, endüstriyel robot programcısı, endüstriyel tasarım mühendisi, mikro işlem tasarımcısı, veri tabanı analisti, mobil yazılım geliştirme uzmanı gibi mesleklerde düzenlenecek olan İşbaşı Eğitim Programlarına katılan 18 - 29 yaş aralığındaki gençlere günlük 75 TL veriliyor.

9 ay sürecek olan bu programlara başvuruların Türkiye İş Kurumunun İl Müdürlüklerine yapılacak. İşbaşı Eğitim Programlarına katılarak günlük 75 TL ücret almak isteyen gençlerin yukarıda belirtilen mesleklerde kendilerine bir iş bulmaları daha sonra Çalışma İl Müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekiyor. Böylelikle 9 ay boyunca günlük 75 TL ücret almaya hak kazanacaklardır.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 12:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir
Kadir - 8 ay Önce

Ben ve kizim okadar işsiz kaldik işkura gittik kimse bizi kale almadi hep yalan hiç işkurun faydasini görmedim işkura gittim orda bir memur bana diyor sosyal medyayadan işe bakin iyiki oyle demiş oradan iş bulduk a

Raziye celik
Raziye celik - 8 ay Önce

Yaş sınırı çok az 40 olmalıydı madem yardım yapıyorsunuz mağdur kişiler cok

Enver Başaran
Enver Başaran - 8 ay Önce

Emekliler bu kurslardan faydalanabilirmi.

Bahar aşık
Bahar aşık - 8 ay Önce

Nereye basvurabiliyoruz peki bilgi alabilir mym lütfen

Mehmet  bulut
Mehmet bulut - 8 ay Önce

Buna yazılmak için ne yapmaliyz

Aysen
Aysen - 8 ay Önce

Bu her şehir için geçerli mi ?

Hasan
Hasan - 8 ay Önce

Ihtiyacı olan emeklileride alın

murteza boz
murteza boz - 8 ay Önce

yukarıda belirtilen mesleklerde kendilerine bir iş bulmaları daha sonra Çalışma İl Müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekiyor. Asıl mesele iş bulmak zaten bişey verecekler konuda yokuşa suruyorlar