Güncel altın fiyatları! 6 Aralık altın fiyatları ( çeyrek,yarım,tam) altın fiyatları | İzmir altın fiyatları

Vatandaşların altın fiyatları konusundaki son dakika araştırmaları tüm hızıyla devam ediyor. Altın fiyatları ne kadar? Düğün mevsiminin sonuna geldiğimiz bugünlerde altın fiyatları, vatandaşlar tarafından detaylı olarak takip ediliyor. 6 Aralık Perşembe gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın ve Cumhuriyet altın fiyatları hakkındaki son dakika gelişmelerini, anlık sayıları haberimizden öğrenebilirsiniz.

EKONOMİ 06.12.2018, 09:50
Güncel altın fiyatları! 6 Aralık altın fiyatları ( çeyrek,yarım,tam) altın fiyatları | İzmir altın fiyatları

Ortak hafıza ve toplumsal değerler kültürü oluşturur. Bizim kültürümüzde de altın son derece önemlidir. Düğünlerde gelin ve damada altın takılması nesillerden nesillere devam eder, bu durum sosyal yardımlaşma ve sosyal birlikteliği de güçlendirir. Bununla birlikte altın fiyatları ne kadar? sorusuna birikim için de yanıt aranır. 6 Aralık altın fiyatları hakkındaki son detaylar, anlık değişimler haberimizde.

ÇEYREK ALTIN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Çeyrek altından sonra en çok tercih edilen altın çeşitleri arasında yer alan gram altın 6 Aralık sabahı 214,91 TL'den alınırken 214,96 TL'den satılıyor. Bir dönem çeyrek altınfiyatlarının oldukça yükselmesi ile vatandaşların talepleri gram altına yönelmişti bu durum bugün de devam ediyor.

ÇEYREK ALTIN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Ülkemizde en çok tercih edilen altın çeşitleri arasında çeyrek altın yer alır. Çeyrek altın düğünlerde, nişanlarda, törenlerde bir numaralı armağan aracıdır. Aynı şekilde evlerde biriktirilen yastık altı altınlarının çoğu da çeyrek altındır. Çeyrek altın bugün ... TL'den alınırken 338,81 TL'den 346,53 TL'den satılmaktadır.

YARIM ALTIN NE KADAR?

Yarım altın fiyatları da vatandaşlar tarafından ilgiyle araştırılıyor. Yarım altındüğünlerde gelin ve damadın aile fertleri, akrabaları, yakınları tarafından armağan edilir fakat genelde yatırım olarak nitelendirilir. Yarım altın bu sabah saatlerinde 675,51 TL'den alınırken 693,06 TL'den satılmaktadır.

TAM ALTIN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Tam altın fiyatlarında son durum şu şekilde; 6 Aralık Perşembe günü tam altın 1.355,25 TL'den alınırken 1.381,88 TL'den satılıyor. Tam altın genelde kolay kolay bozdurulmaz birikim amacıyla satın alınır.

CUMHURİYET ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Cumhuriyet altını ile çeyrek altın arasında benzerlikler vardır fakat Cumhuriyet altını hem daha pahalı hem daha ağır olduğundan kolay kolay bozdurulmaz. Cumhuriyet altını uzun vadeli birikim aracıdır. Bugün Cumhuriyet altını 1.402,00 TL'den alınırken 1.424,00 TL'den satılmaktadır.

Yorumlar (0)
13°
açık