Erdoğan'dan taşeron işçilerine müjde. Taşeron çalışanlar kadroya geçiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Tüm taşeron işçilerine müjde. Uzun zamandır beklenen taşeron işçilerinin kadroya alınması konusunda müjde verdi. Ve bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak için çalışmaların başladığı bilgisini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kamudaki 450 bin ile belediyelerdeki 400 bin taşeron işçimiz çalıştıkları yerde istihdam edilecektir." dedi.

Erdoğan'dan taşeron işçilerine müjde. Taşeron çalışanlar kadroya geçiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Ak Parti Gurup toplantısında tüm taşeron işçilerine müjdeyi verdi.. Uzun zamandır beklenen taşeron işçilerinin kadroya alınması konusunda müjde verdi. Ve bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak için çalışmaların başladığı bilgisini verdi.

AK Parti grubunda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, taşeron düzenlemesi ile ilgili bilgi verdi. Erdoğan, "Kamudaki 450 bin ile belediyelerdeki 400 bin taşeron işçimiz çalıştıkları yerde istihdam edilecektir." diyerek müjdeyi verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN TAŞERON AÇIKLAMASI:

900 bin çalışanımızı ilgilendiren, kamuoyunda taşeron olarak bilinen düzenleme konusundaki düzenlemeye değinmek istiyorum. Kamudaki 450 bin ile belediyelerdeki 400 bin işçimiz çalıştıkları yerlerdeki belediye iktisadi teşekkülerine istihdam edilecekler. 23 bin kişi olan mevsimlik işçilerin 5 ay 29 gün olan çalışma süreleri de 9 ay 29 güne kadar çıkartılabilecek. 4B statüsünde çalıştırılan kardeşlerimiz de 4B statüsüne kaydırılıyor. Bu meseleyi kökten çözmüş oluyoruz.

- Ege Haber
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2017, 12:53
YORUM EKLE