Emeklilere zam müjdesi! İkramiye ve maaş zammı ne zaman verilecek? Tarih netleşiyor

Emeklilere zam ve ikramiye müjdesi verildi. Milyonlarca emekliyi ilgilendiren gelişmede beklenen tarihler netleşmeye başladı. Emekliler ikramiye ve maaş zamlarını ne zaman ve hangi tarihte alacak? Detaylar haberimizde...

EKONOMİ 11.04.2019, 09:59
Emeklilere zam müjdesi! İkramiye ve maaş zammı ne zaman verilecek? Tarih netleşiyor

Emeklilere zam ve ikramiye müjdesi verildi. Milyonlarca emekliyi ilgilendiren gelişmede beklenen tarihler netleşmeye başladı. Emekliler ikramiye ve maaş zamlarını ne zaman ve hangi tarihte alacak? İşte detaylar...

Zam takvimi mayıs ayında başlıyor

Milyonlarca emeklinin beklediği takvim netleşiyor. Bu yaz çifte ikramiye çifte zam alacak emekliler için kazanç takvimi mayısta start alıyor.

Milyonlarca emekli için bu yaz kazançlı geçecek.Bu yıl 2 kez bayram ikramiyesi alacak emeklilerin, Temmuz'da da hem maaşları hem de ek ödemeleri artacak. Kazanç takvimi, Mayıs'ta start alıyor.

Bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Emekliler, bu yılın ilk bayram ikramiyesini önümüzdeki ay cebine koyacak. Ramazan Bayramı 4-6 Haziran'da kutlanacak. 3 Haziran arefe günü. 1 ve 2 Haziran da hafta sonuna denk geliyor. Bu nedenle emeklilere bin liralık bayram ikramiyesinin 27-31 Mayıs'ta ödenmesi bekleniyor.

Ek ödeme oranı ne kadar?

SSK ve Bağ-Kur emeklileri Temmuz ayı ile birlikte zamlarına kavuşacak. Maaşlar, yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında artırılacak. Emeklilerin ayrıca maaşlarının yüzde 4'ü-5'i oranındaki ek ödemelerinin tutarları da Temmuz'da yükselecek.

Memur emeklilerinde son durum

Temmuz'da memur emeklileri ise yüzde 5 toplu sözleşme zammı alacak. Eğer bu yılın ilk 6 aylık döneminde enflasyon yüzde 4'ü aşarsa, ayrıca enflasyon farkı da verilecek. Bu durumda memur emeklileri çifte zam almış olacak. Ayrıca memur emeklilerinin de ek ödemelerinin tutarları, Temmuz'da yeni maaş üzerinden hesaplanacağı için artacak.

Ağustos da emekliler için yine ikramiye ayı olacak. Kurban Bayramı ikramiyesinin 5-9 Ağustos'ta ödenmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)