EGE NKM, bal ve zeytinyağıyla Uzakdoğu'da da iddialı

EGE NKM, EgeBal ve EgeZeytinyağı markalı ürünleri ile Şangay’da düzenlenen FHC China 2013 Fuarı’nda büyük beğeni topladı

EGE NKM, bal ve zeytinyağıyla Uzakdoğu'da da iddialı
eniş ihracat potansiyeli ile Uzakdoğu’da ayrıcalıklı bir pazara sahip olan EGE NKM, Çin’in Şangay kentinde düzenlenen FHC China 2013 fuarında yoğun ilgiyle karşılandı. Dünyanın en kapsamlı ve en prestijli fuarları arasında gösterilen FHC China’da EgeBal ve EgeZeytinyağı markalı ürünleri ile büyük beğeni toplayan EGE NKM, önemli ihracat görüşmelerinin yanı sıra stratejik ortaklık anlaşması gerçekleştirdi.

Türkiye’den Çin’e olan zeytinyağı ihracatının geçen sezonlara göre önemli oranda yükseldiğini kaydeden EGE NKM Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Kalpaklıoğlu, Türk zeytinyağının Çin’de kaliteli olarak tanınmasının gurur verici olduğuna dikkat çekti.

Çin’in hızla güçlenen ekonomisi ve alım gücüyle birlikte, kaliteli ithal gıda ürünlerine olan talebin önem kazandığını vurgulayan Nedim Kalpaklıoğlu, zeytinyağının başlıca gıda ithalat kaleminde yer almasının Türk zeytinyağı ihracatçıları açısından büyük bir fırsat olduğunun altını çizdi. EgeBal ve EgeZeytinyağına olan talebin sürekli artması ve Çin’de tercih edilen bir marka olmasının mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Kalpaklıoğlu, “EGE NKM olarak farklı dağıtım kanallarında önemli bağlantılar gerçekleştirerek Çin ihracatını iki katına çıkarmayı planladıklarını ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE