E-devlet'te abonelik alma işlemleri başladı! Elektrik, su, doğalgaz abonelikleri E-devlet'te nasıl yapılır? E-devlet abonelik alma ekranı

Vatandaşın, şubelere giderek yapması gereken su, doğal gaz ve elektrik abonelikleri ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Bir süredir konuşulan e-Devlet üzerinden abonelik işlemleri ile ilgili gelen habere göre, bundan sonra su, doğalgaz, elektrik abonelikleri ile ilgili işlemler e-Devlet sistemi ile entegre edilerek vatandaşa erişim kolaylığı sağlanacak. Peki Elektrik, su, doğalgaz abonelikleri e-devlet'te nasıl yapılır? E-devlet'ten abonelikler nasıl iptal edilir? Tüm detaylar haberimizde...

EKONOMİ 19.02.2019, 20:59
E-devlet'te abonelik alma işlemleri başladı! Elektrik, su, doğalgaz abonelikleri E-devlet'te nasıl yapılır? E-devlet abonelik alma ekranı

Vatandaşın, şubelere giderek yapması gereken su, doğal gaz ve elektrik abonelikleri ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Bir süredir konuşulan e-Devlet üzerinden abonelik işlemleri ile ilgili gelen habere göre, bundan sonra su, doğalgaz, elektrik abonelikleri ile ilgili işlemler e-Devlet sistemi ile entegre edilerek vatandaşa erişim kolaylığı sağlanacak. Peki Elektrik, su, doğalgaz abonelikleri e-devlet'te nasıl yapılır? E-devlet'ten abonelikler nasıl iptal edilir? Tüm detaylar haberimizde...

e-Devlet sistemi (turkiye.gov.tr) üzerinden tüm vatandaşlar elektrik, su, doğalgaz gibi aboneliklerini bürokrasiyle boğuşmadan yapılabilecek. Milyonlarca vatandaşın işlemlerini dijital ortamdan yapmasını sağlayan e-Devlet, turkiye.gov.tr adresinden  yeni bir hizmeti daha devreye alıyor. 

Yeni uygulama ile vatandaşlar artık elektrik, doğalgaz, su ve telekom aboneliklerini e-Devlet üzerinden de yapabilecek. Vatandaşın artık su, doğalgaz, elektrik ve telekom abonelikleri ile ilgili şubelere gitmesi gerekmeyecek.

Vatandaşlar, elektrik, doğalgaz, su ve telekom şirketlerinin hizmetlerini e-devlet'te aktif etmesinin ardından başvuru yapabilecek. 

OKTAY'DAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Bugünden itibaren tüm abonelik işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilecek" dedi. Oktay e-Devlet sistemindeki abone sayısının 41 milyona ulaştığını da söyledi. 

ABONELİK İPTALİ DE ARTIK KOLAYLAŞIYOR

Proje ile vatandaşların abonelik işlemleri için şubelere gitmesinin önüne geçecek. Sistem, vatandaşların abonelik işlemlerini internet üzerinden iptal etmelerini mümkün kılacak.İşlemleri şubelerden yapmaya devam etmek isteyen vatandaşlar bu şekilde işlem yapmaya devam edebilecek.

Dijital Dönüşüm Ofisi de uygulamanın bugün itibarıyla başladığı internet sitesinden duyurulmuştu. Açıklama şöyle: "Yakında diğer abonelikleri de uygulamaya dahil ederek, milletimize yakışır şekilde dijitalleşmeyi ülkemizin her hanesine ulaştırmaya devam edeceğiz. Dijital Dönüşüm Ofisi olarak koordine ettiğimiz ve Ticaret Bakanlığımızın çıkarmış olduğu mesafeli satış mevzuatı ve diğer yönetmeliklerde yapılan düzenlemelerle vatandaşımız artık elektrik, doğal gaz, su ve Türk Telekom aboneliklerini e-devlet üzerinden yapabilecekler”

BÜROKRASİ BİTİYOR

2019 sonuna kadar e-Devlet entegrasyon çalışmalarının Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin koordinasyonunda tüm bakanlık ve kurumlarda tamamlanması da planlanıyor. e-Devlet üzerinden işlem yapmak için PTT ofislerinden şifre alınması gerekiyor. e-Devlet ile bürokrasinin sıfıra inmesi amaçlanıyor.

Yorumlar (0)
17°
açık