E-devlet maaş sorgulama nasıl yapılır? E-devlet maaş sorgulama ekranı

E-Devlet üzerinden her ay ortasında erişime açılan e-bordro sorgulama ekranı, E-Devlet şifresi ve TC Kimlik Numarası ile kolayca görüntülenebiliyor. E-Bordro ekranı üzerinden Şubat ayı için alınacak olan maaşlar görüntülenebilecek. Peki, E-Bordro ekranı nasıl görüntülenir? Tüm detaylar haberimizde...

EKONOMİ 14.02.2019, 19:12
E-devlet maaş sorgulama nasıl yapılır? E-devlet maaş sorgulama ekranı

Şubat ayında yatırılacak olan maaşlarının durumunu E Bordro ekranı üzerinden görüntülemek isteyen vatandaşlar, internet üzerinden araştırmalarına başladı. Peki, E-Devlet bordro görüntüleme işlemi nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

2019 BORDRO SORGULAMA EKRANI

E-Devlet üzerinden E-Bordro sorgulama işlemi için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

1. www.turkiye.gov.tr adresinden ana sayfanın üst kısmında yer alan "Sisteme Giriş" butonuna tıklayın.
2. Açılan ekranda e-Devlet Şifresi, e-İmza, Mobil İmza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı seçeneklerinden herhangi birini kullanarak sisteme geçiş yapabilirsiniz.
3. Eğer e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapmak isterseniz ise; belirtilen alanlara T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi yazın. Ardından altı taraftakiler alan "Sisteme Giriş Yap" butonunu kullanın.
4. Sisteme giriş yapıp e-Hizmetler kısmından veya yukarıda bulunan arama bölümünden yararlanmak istediğiniz hizmetin adını girin.
5. e-Bordro yazmanızın ardından bu hizmetin adı karşınıza çıkacaktır. Sonrasında Maliye Bakanlığı e-Bordro Sorgulama hizmetine tıklayın. Açılan ekrandan görüntülemek istediğiniz bordroyu seçin.
6. İsterseniz maaş bordronuzu yine aynı sayfada yer alan "Yazdır" butonu yardımıyla yazdırabilirsiniz.

BORDRO SORGULAMA İÇİN (https://www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama)

Yorumlar (0)
19°
açık