banner123

Dolar 7 TL oldu mu? 1 Dolar kaç TL? Dolar bugün ne kadar oldu?

Dolar 7 TL oldu mu? 1 Dolar kaç TL? ABD ile görüşmelerden sonuç alınamaması ve ABD'nin uyguladığı yaptırımlar sonrası döviz kurlarındaki artış devam ediyor. Vatandaş ''dolar daha fazla yükselir mi?'' ''dolar nasıl düşer?'' gibi soruların cevabını merak ediyor. Peki dolar bugün ne kadar oldu?

EKONOMİ 11.08.2018, 10:25
Dolar 7 TL oldu mu? 1 Dolar kaç TL? Dolar bugün ne kadar oldu?

Dolar 7 TL oldu mu? 1 Dolar kaç TL?  ABD ile görüşmelerden sonuç alınamaması ve ABD'nin uyguladığı yaptırımlar sonrası döviz kurlarındaki artış devam ediyor. Vatandaş ''dolar daha fazla yükselir mi?'' ''dolar nasıl düşer?'' gibi soruların cevabını merak ediyor. Peki dolar bugün ne kadar oldu? 

Döviz kurlarındaki yükselişin hızı dün gün boyunca inanılmaz boyutlara ulaşırken vatandaşlar dolar ne kadar oldu sorusunu soruyor. 24 Saat içinde dolar büyük bir artış gerçekleştirerek 6.80 TL seviyelerine ulaştı. Daha sonra tekrar 6.40 lira civarına inen dolar haberin yapıldığı an itibariyle 6.41 TL seviyerlerinde geziyor.

DOLAR BUGÜN NE KADAR OLDU?

Dolar: 6.427 TL
EURO: 7.341 TL

DOLAR NEDEN YÜKSELİYOR?

BBC Türkçe'de yer alan habere göre; işlemciler, piyasada hacmin çok yüksek olmadığını ve bu nedenle de en ufak işlemlerin bile büyük dalgalanmalara neden olduğunu söylüyor.

Ayrıca Financial Times gazetesinde dün yer alan bir haber, lira üzerindeki aşağı yönlü baskının daha da artmasına neden oldu. Gazete, Avrupa Merkez Bankası'nın euro bölgesinin en büyük bankaları arasında bulunan BBVA, UniCredit ve BNP Paribas'nın liradaki sert düşüşten etkilenme olasılığının yarattığı riskten kaygı duyduğunu bildirdi.

DIŞ BASIN TÜRKİYE'DE DOLARIN YÜKSELİŞİ HAKKINDA NE DİYOR?

BBC: REKOR KAYIP

Birleşik Krallık'ta kraliyet beratı altında ve devletin parasal desteğiyle yayın yapan BBC, “Türk lirasında rekor değer kaybı” başlığı ile verdi. Türkiye’nin beş yıl önce yatırımcıların dikkatini çektiğini belirten BBC, TL’nin son durumu hakkında yabancı yatırımcıların artık bölgeye eskisi kadar olumlu yaklaşmadığını vurguladı

RUSSIA TODAY: YATIRIMCILAR ENDİŞELİ

Merkezi Rusya’da olan ve devlet desteği ile uluslararası yayın yapan Russia Today yayın kuruluşu ise krizi, “Dow (Dow Jones Borsası Endüstri Endeksi) 200’e düştü, Gelişmekte olan pazarlar çöktü” başlığı ile servis etti. ABD borsasının Türkiye ve ABD arasındaki krizden etkilendiğini belirten yayın, “Wall Street kıyım yapmaktan kaçınamıyor. Yatırımcılar dünya üzerindeki belirsizlik sebebi ile endişeli” ifadelerini kullandı.

THE GUARDIAN: İNGİLİZ TATİLCİLERİN YENİ GÖZDESİ

İngiliz menşeli The Guardian ise krize farklı yaklaştığı haberinde, Türk Lirası'nın Dolar ve Euro karşısında değer kaybetmesi üzerine, İngilizlerin tatil için Türkiye’yi tercih etmeye başladığını aktardı. The Guardian, “Sterlin Euro ve Dolar karşısında ısrarla zayıf kalmaya devam ederken, İngiliz tatilciler paraları ile Türkiye’de daha çok şey yapabileceklerini anladı. Tur şirketleri Türkiye için rezervasyonların arttığını aktardı” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)