“British Ceramic Bienali 2017" de Seranova Seramiğin tasarımları göz doldurdu

Uşak Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması programı kapsamında ortak çalışmalara başlayan Seranova Seramik ile Uşak Üniversitesi uşak seramiğini dünyaya tanıtmaya başladı.5-6 Ekim’de gerçekleştirilen "British...

“British Ceramic Bienali 2017" de Seranova Seramiğin tasarımları göz doldurdu

Uşak Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması programı kapsamında ortak çalışmalara başlayan Seranova Seramik ile Uşak Üniversitesi uşak seramiğini dünyaya tanıtmaya başladı.5-6 Ekim’de gerçekleştirilen "British Ceramic Bienali 2017" çerçevesinde Uşak Seranova Seramik’in geçmişten günümüze modern çizgilerle taşıdığı tasarımları göz doldurdu.

Geçtiğimiz aylarda üniversitenin Seramik Araştırma ve Uygulama Merkezince düzenlenen “Seranova Seramik Ar-Ge ve Tasarım” panelinde Seranova Seramik yöneticileri ve çalışanları, üniversite akademisyenleri ve öğrencileri ile buluşmuştu.

Uşak Üniversitesinin Partneri Seranova Seramik, 2015 den bu yana düzenlenen "British Ceramic Bienali 2017" çerçevesinde 5-6 Ekim’de gerçekleştirilen Ulster Üniversitesi liderliğindeki "Ceramic Values: Can CeramicsMake a Difference" CeramicsanditsDimensionsCongress ’te sunum gerçekleştiren Uşak Üniversitesi Seramik Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürü ve Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Şirin Koçak Özeskici’nin yanında oldu.

Seramiğin tarihsel üretim merkezlerinin, çağdaşlaşma sürecinin, hayatımızdaki yerinin ve üretim merkezleri ile tüketim merkezleri arasındaki dengenin irdelendiği kongrede Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Şirin Koçak Özeskici’nin sunumu esnasında kullandığı Seranova Seramik’in geçmişten gününüze modern çizgilerle taşıdığı fark oluşturan tasarımları göz doldurdu. - Ege Haber
YORUM EKLE
banner486
HABERLER