Aydın Genç Girişimciler Seçimleri Yapıldı

Tobb Aydın İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Ve Başkan Yardımcıları, Kuşadası Ticaret Odası Genç Girişimciler Kurulu Üyelerinin De Katıldığı Seçimle Belirlendi.

EKONOMİ 13.01.2015, 10:15 18.02.2015, 22:59
Aydın Genç Girişimciler Seçimleri Yapıldı

TOBB Aydın İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan ve Başkan Yardımcıları, Kuşadası Ticaret Odası Genç Girişimciler Kurulu üyelerinin de katıldığı seçimle belirlendi.
Aydın Sanayi Odası Koordinatörlüğünde, Aydın ilinde 9 oda ve borsanın temsilcilerinin katılımlarıyla 204 kurul üyesinden oluşan Aydın Genç Girişimciler Kurulunun, oda ve borsalar tarafından seçilmiş ve 17 üyeden oluşan icra komitesi Başkan ve Başkan yardımcıları seçimleri Aydın Sanayi Odası’nda yapıldı ve seçimde üç aday yarıştı.

- EDİP SAYIALİOĞLU BAŞKAN YARDIMCISI OLDU
Seçimler sonucunda; Aydın İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanlığına Aydın Sanayi Odası Komite Üyesi Beyhan Başol seçildi. Başol, Aydın ilindeki 7 oda ve borsanın temsilcilerinden oluşan 13 icra komite üyesinin oyunu aldı. Başkan Yardımcılığı Görevlerine Edip Sayıalioğlu, Levent Boztürk, Muharrem Özcan ve Yasin Uzun seçildi. Aydın Genç Girişimciler Kurulu Başkanı seçilen Beyhan Başol yaptığı konuşmada; Aydın Sanayi Odası tarafından koordinatörlüğü yürütülmekte olan Aydın Genç Girişimciler Kurulu Başkanlığı için desteklerinden dolayı icra komitesi üyelerine ayrı ayrı teşekkürlerini sundu.
Geçen dönem içerisinde Aydın’da, Genç Girişimci gücünü gösteren önemli projeleri gerçekleştirildiğini belirten Başol, 2 yıllık görev sürelerinde, öncelikli olarak amaçlarının; girişimcilik kültürünün gençler arasında gelişmesine öncülük etmek, Genç Girişimciler potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesini sağlamak ve yol göstermek amacıyla girişimcilik eğitimleri, seminer ve paneller düzenlemek olduğunu söyledi ve oda ve borsaların katılımlarıyla Aydın ilinin ekonomisine katkı sağlayacak yeni projeler gerçekleştireceklerini belirtti. Kuşadası Ticaret Odası Genç Girişimciler Kurulu üyeleri de, en kısa sürede belirleyecekleri yol haritasıyla gençlere girişimcilik konusunda öncülük etmek ve bu konuda aktif çalışmalar yapmak üzere hareket edeceklerini belirttiler ve kendilerine destek olan Kuşadası Ticaret Odası yönetimine teşekkür ettiler.

Yorumlar (0)
31°
açık