Ayakkabı devi Kemal Tanca'dan konkordato başvurusu!

Son dakika... Ayakkabı markası devi Kemal Tanca konkordato başvurusunda bulundu. Markanın sahibi Tamer Tanca, avukatı aracılığıyla mahkemeye başvurarak konkordato istedi. Türkiye'de kendisine ait toplam 130 mağazası bulunan markanın konkordato talebinin en kısa sürede değerlendirileceği öğrenildi.

EKONOMİ 01.11.2019, 17:04 01.11.2019, 21:59
Ayakkabı devi Kemal Tanca'dan konkordato başvurusu!

Son dakika haberleri... Dev ayakkabı markası Kemal Tanca konkordato talebinde bulundu. En büyük mağaza zincirine sahip Kemal Tanca'nın Türkiye'de kendisine ait 130 mağazası bulunuyor. 

Mahkeme, konkordato talebini incelemek için ünlü ayakkabı markasının mali tablosunu incelemesi için bilirkişiden rapor istedi.

Türkiye’de 150’ye yakın mağazası bulunan Kemal Tanca markası da konkordato talebiyle mahkemeye başvurdu. Markanın sahibi Tamer Tanca, avukatı aracılığıyla İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvurarak konkordato talebinde bulundu. Dün talebi değerlendiren mahkeme, başvuru tarihinden itibaren 90 günlük süreyi aşıp aşmadığı, ibraz edilen mali tablo ve belgelerin mevzuat hükümlerine uygun şekilde düzenlenip düzenlenmediği ve konkordato talep eden davacıların (markanın) borçlu olduğu kişilerin sayısı ile konkordatoya tabi borç miktarının tespiti konularında dosya üzerinde bilirkişi incelemesi yapılmasına karar verdi.

KONKORDATO İSTEDİ

Sözcü gazetesinden Ümit Türk'ün haberine göre, mahkeme geçici konkordato talebinin en kısa sürede değerlendirilip sonuçlanması için bilirkişiye bir günlük süre içinde ön rapor tanzim etmesine, gelen rapor doğrultusunda da konkordato için geçici mühlet verilip verilmeyeceğine karar verdi.

TÜRKİYE'DE 130 MAĞAZASI VAR

Türkiye'deki 130 mağazasının tamamı kendisine ait olan Kemal Tanca, ürünlerinin %90'ını yurt içinde üretilirken %10'luk kısmını ise İtalya, Fransa ve İspanya'dan ithal ediyor.

Yorumlar (0)