Araba Almak İsteyenler Dikkat! Taşıt Kredisi Faiz Oranları Düştü

Kredi çekerek araba almak isteyenleri sevindirecek gelişmeler devam ediyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından başlatılan 0.49 araç kredisi kampanyası sonrası özel bankalar da faiz indirimi tüm hızı ile sürüyor.

EKONOMİ 17.10.2019, 13:46
Araba Almak İsteyenler Dikkat! Taşıt Kredisi Faiz Oranları Düştü

Devlet bankaları arasında yer alan Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası yönetimleri tarafından yapılan ortak açıklama ile anlaşmalı otomobil markaları için özel taşıt kredisi kampanyası başlatıldığı duyurulmuştu. 

0.49 Taşıt Kredisi Kampanya Detayları! 

Kamu bankaları tarafından başlatılan araç kredisi kampanyası ilk etapta büyük ilgi çekmişti. 

Ancak söz konusu anlaşmalı otomobil markalarının hem kredi vadesini kısa tutması hem de iddialara göre düşük faizle kredi çekilmesi durumunda otomobil fiyatlarının yükseltilmesi tepki çekti. 

Anlaşmalı otomobil markaları arasında yer alan firmaların satış ofislerine giden vatandaşlar ne yazık ki beklentileri karşılanmadığı için elleri boş bir şekilde çıkmak zorunda kaldı. 

Örnek vermek gerekirse 0.49 anlaşmalı otomobil markaları arasında yer alan Toyota markası sadece Toyota Corolla modelinin yüksek fiyatlı donanımlarını kampanyaya dahil etti, düşük fiyatlı modeller kampanya içerisinde yer almazken yüzde 0.69 faiz oranı ile kredi verileceği duyuruldu.  

En Uygun Taşıt Kredisi Veren Özel Banka Hangisi?

Durum böyle olunca vatandaş sınırlamaya takılmadan kredi çekmek için diğer bankaların kredi oranlarını takip etmeye başladı. 

Özel bankalarda en düşük taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.15 seviyesine kadar çekilirken her banka kendisine özel kampanyaları duyurmaya devam ediyor. 

Araç kredisi çekerek otomobil satın almak isteyen kişiler için tüm bankaların güncel taşıt kredisi faiz oranları listesini oluşturduk.

Sizde kredi çekerek araç satın almak isterseniz, Tüm Bankaların Günel Taşıt Kredisi Faiz Oranları Listesine Ulaşmak ve Araç Kredisi Hesaplama İçin Tıklayın...

Yorumlar (0)