Anzer Balı

Her yıl, fiyatı ve mucizevi şifası nedeniyle haberlere konu olan çiçekli yayla Anzer balı  yıl üretim rekoru kırdı.

EKONOMİ 16.09.2017, 11:08 21.10.2018, 15:14
Anzer Balı

Her yıl, fiyatı ve mucizevi şifası nedeniyle haberlere konu olan çiçekli yayla anzer balı  yıl üretim rekoru kırdı. Deneyimli üreticilerin koruma çabaları sonuç verdi ve bu yıl hem hava şartları hem de yaylaya getirilen hayvan otlatma yasağı sayesinde rekor üretim geldi ve uzun yıllardır ilk kez fiyatı aynı kaldı.

  Genelde kısıt imkanlarda üretilen anzer balı, yoğun talep karşısında yeteri kadar gönderilemiyordu. Bunun nedeni ise Çiçekli yayla Anzer rakım olarak çok yüksek olmasından havaların soğuk gitmesiyle yeteri kadar bal üretilemiyordu. 2017 yılı anzer bal üretim dönemi elverişli havarın sayesinde yıllardır arıcıların beklediği bal hasadı gerçekleşmiş oldu.

Kendisi Anzerli olmakla birlikte Anzer’de profesyonel olarak arıcılık yapmakta olan aynı zamanda Anzer Arıcılık firma sahiplerinden Selahattin Deniz bal konusunda bu yıl müşterilerimizin talebini karşılayabileceğiniz açıklmasında bulundu.

Anzer Balını değerli kılan anzerin çiçek florasıdır ve bunun yanı sıra birçok çeşit endemik çiçeğe ev sahipliği yapmasındandır. Anzer’de üretimini yaptığı anzer balı ve anzer poleni ürünlerini Rize’de işyerinden satmaktadır.

Sadece Anzer değil, yine bölgenin meşhur kestane balı , kaçkar balı ve çiçek balı da satışını yapan ANZER ARICILIK, piyasadaki sahte ballara dikkat çekerek tüketicilerin bal alırken ürünün diastaz ve prolin değerlerinin yüksek olmasına dikkat etmeleri gerektiği uyarısını yaptı. Firmayla  www.AnzerAricilik.com internet üzerinden de irtibat kurabilirsiniz. 

Yorumlar (0)