Altın haftaya nasıl başladı? Güncel altın fiyatları | 3 Aralık altın fiyatları (Çeyrek, yarım, tam altın fiyatları)

Piyasalarda altın fiyatları konusunda son dakika değişimleri yaşanmaya devam ediyor. Vatandaşlar büyük bir ilgi ve merakla altın fiyatları için araştırmalar yapıyor. Haftanın ilk iş günü olan 3 Aralık Pazartesi altın fiyatları ne kadar oldu? Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın ve Cumhuriyet altın fiyatları hakkındaki tüm detayları, anlık gelişmeleri ütün bu soruların yanıtları ve İzmir'de altın fiyatları hakkında merak edilenleri haberimizde bulabilirsiniz...

EKONOMİ 03.12.2018, 09:49
Altın haftaya nasıl başladı? Güncel altın fiyatları | 3 Aralık altın fiyatları (Çeyrek, yarım, tam altın fiyatları)

Ülkemizde altına bu denli talep olmasının bir nedeni de kültürdür. Sosyal alışkanlıklar ve ortak hafıza kültürü oluşturur. Bizim kültürümüzde de altın son derece önemlidir. Düğünlerde hediye olarak akla gelen nesne olması, birikim açısından önemli olması bunun nedenleridir. Düğünlerde yapılan altın alışverişi karşılıklı olduğundan sosyal yardımlaşma ve bütünlüğü de sağlar. Dolar ve eurodan da daha fazla yatırım yapılan altın bireyler için önemlidir.

ALTIN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Haftanın ilk iş günü olan 3 Aralık Pazartesi altın fiyatları konusundaki son gelişmeleri sizler için derledik.

GRAM ALTIN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Gram altın ülkemizde en çok tercih edilen altın türleri arasında ikinci sırada yer alır. Piyasalarda geçtiğimiz aylarda yaşanan gelişmelerle birlikte çeyrek altın fiyatlarının yükselmesi vatandaşları gram altına yöneltmişti. Gram altın 3 Aralık Pazartesi günü 203,79 TL'den alınırken 203,84 TL'den satılıyor.

ÇEYREK ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Çeyrek altın şüphesiz ülkemizde en çok tercih edilen altın çeşitleri arasında yer alır. Çeyrek altın hem düğünlerde en çok hediye edilen altın türüdür hem de birikim amaçlı saklanan yastık altı altınlarının büyük çoğunluğu çeyrek altındır. Çeyrek altın bugün 325,79 TL'den alınırken 333,41 TL'den satılıyor.

YARIM ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Yarım altın fiyatları da vatandaşlar tarafından tercih edilen altın çeşitlerindendir. Yarım altın genelde birikim açısından satın alınsa da düğünlerde de hediye edilir. Yarım altın 3 Aralık Pazartesi günü 649,54 TL'den alınırken 666,82 TL'den satılıyor.

TAM ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Genelde birikim için satın alınan tam altın aynı zamanda düğünlerde de gelin ve damadın yakınları, aile fertleri ve dostları tarafından armağan edilir. Tam altın bugün 1.303,16 TL'den alınırken 1.329,56'den satılıyor. Tam altın uzun vadeli yatırım aracıdır.

CUMHURİYET ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Cumhuriyet altını ile çeyrek altın arasında benzerlikler vardır fakat Cumhuriyet altını hem daha uzun süreli biriktirilir hem de fiyat olarak daha pahalıdır. Cumhuriyet altını da tıpkı tam altın gibi kolay kolay bozdurulmaz. Cumhuriyet altını bu sabah saatlerinde 1.350,00 TL'den alınırken 1.371,00 TL'den satılmaktadır.

Yorumlar (0)
12°
açık