Almanya'ya 10 Bin Türk işçi alımında son dakika gelişmesi! Konsolosluktan Açıklama geldi (OBM işçi alımı iptal mi edildi?)

Almanya'ya 2 - 3 Bin avro maaşla 10 Bin Türk işçi alımı ile ilgili Almanya Başkonsolosluğu tarafından yeni bir duyuru yayımlandı. "Ankara’daki Alman Büyükelçiliği, Türk uzman personelin istihdamıyla ilgili basında çıkan haberler konusunda şu açıklamayı yapmaktadır" denilerek 3 bin euro maaşla Almanya'ya 10 bin işçi alımı hakkında detaylar paylaşıldı. Peki OBM işçi alımı iptal mi edildi? Son bilgiler...

EKONOMİ 30.11.2018, 23:10
Almanya'ya 10 Bin Türk işçi alımında son dakika gelişmesi! Konsolosluktan Açıklama geldi (OBM işçi alımı iptal mi edildi?)

Almanya'ya 2 - 3 Bin avro maaşla 10 Bin Türk işçi alımı ile ilgili Almanya Başkonsolosluğu tarafından yeni bir duyuru yayımlandı. 

Yapılan açılamada ise;

"OBM firmasıyla Federal Hükümet arasında Türk uzman personelin istihdamıyla ilgili herhangi bir anlaşma bulunmamaktadır. Federal Hükümetle Türk Hükümeti arasında da basındaki haberlerde sözü edilen meslek gruplarının Almanya’da istihdam edilmeleri konusunda özel bir işçi alımı anlaşması da yoktur.

Nitelikli bir meslek eğitimi almış uzman personele Almanya’da özel sektörün bazı branşlarında ihtiyaç duyulmaktadır. Federal hükümetin http://www.make-it-in-germany.info.tr/ adlı enformasyon portalında bu  olanaklar hakkında bilgi verilmektedir.

Vize ve çalışma izni başvuruları için halen aynı  kurallar geçerlidir. Bu kurallar Büyükelçiliğin web sayfasında https://tuerkei.diplo.de/tr-de/service/05-VisaEinreise/-/1514554 linkinde bulunmaktadır." denildi.

Detaylar geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz...

OBM TÜRKİYE WEB SİTESİNE ERİŞİM KAPANDI SİTE HATA VERİYOR

Yorumlar (0)