2019 öğretmen maaşları ne kadar oldu? |En düşük öğretmen maaşı|Ek ders ücretleri ne kadar?

Yeni yılla birlikte asgari ücrete ve dolayısıyla memur maaşlarına zam geldi. Milyonlarca öğretmen zamlı öğretmen maaşları hakkında İnternet'te araştırma yapıyor. 2019 öğretmen maaşları ne kadar oldu? Ek ders ücretleri arttı mı? Ek ders ücretleri ne kadar oldu? En düşük öğretmen maaşı... İşte merak ettiğiniz her şey...

EKONOMİ 04.01.2019, 18:06
2019 öğretmen maaşları ne kadar oldu? |En düşük öğretmen maaşı|Ek ders ücretleri ne kadar?

Yeni yılla birlikte asgari ücrete ve dolayısıyla memur maaşlarına zam geldi. Milyonlarca öğretmen zamlı öğretmen maaşları hakkında İnternet'te araştırma yapıyor. 2019 öğretmen maaşları ne kadar oldu? Ek ders ücretleri arttı mı? Ek ders ücretleri ne kadar oldu? En düşük öğretmen maaşı...  İşte merak ettiğiniz her şey... 

2019 yılının ilk ayında netleşmesi beklenen öğretmen maaşı zamları belli oldu. Milyonlarca öğretmen maaşlarındaki artışın ne kadar olacağını merak ediyordu. 2019 öğretmen maaşları ne kadar oldu? sorusu son günlerin en çok aratılan konuları arasında.  2019 yılında öğretmen maaşlarına da zam geldi. Buna göre, en düşük öğretmen maaşı 2 bin 924 lira olurken, en yüksek öğretmen maaşı 4 bin 701 lira oldu.

Öğretmenler ek ders ücretlerine zam gelip gelmediğini merak ederken Düzenlemelerle Örgün eğitim kurumlarında (mesleki eğitim merkezleri dahil) ders yılı süresi içinde eğitim ve öğretimin fiilen yapıldığı normal çalışma günleri için ilgili mevzuatına göre kendilerine nöbet görevi verilen ve bu görevi de fiilen yerine getiren müdür yardımcıları ile öğretmenlere, 2019 yılında haftada 3 saati geçmemek üzere ek ders ücreti ödenecek.

EK DERS ÜCRETİ NE KADAR OLDU?

Ek ders ücretlerinde;

2018 yılı ilk 6 ay için yüzde 4, ikinci 6 ay için yüzde 3,5

2019 yılı ilk 6 ay için; yüzde 4, İkinci 6 ay için; yüzde 5 oranında zam yapılması hususunda anlaşmaya varılmıştır.

Ayrıca 6 aylık dönemler halinde gerçekleşen enflasyon oranının öngörülen artış oranını aşması halinde enflasyon farkı da ödenecektir. Yüzde 4’lük toplu sözleşme zammına ilave olarak yüzde 1,69 oranında enflasyon farkı alacak.

2019 ÖĞRETMEN MAAŞLARI NE KADAR OLDU?

Yorumlar (0)