1 Dolar kaç TL oldu? Euro kuru Dolar kuru bugün ne kadar? Euro ve Dolar neden yükseliyor?

Dolar fiyatları, dün piyasaların kapanış saatinde 6.40 TL seviyesinde hareket ederken, dolar kuru 6.78 TL'nin üzerini gördü. Euro fiyatları ise 7.93 TL seviyesinin üzerini gördü. Döviz kuru neden yükseliyor? dolar neden yükseldi? Euro neden yükseliyor? Şun 1 dolar kaç tl oldu? Dolar 7 tl olur mu? veya dolar düşer mi ? soruları internette en fazla aranan konular oldu.

1 Dolar kaç TL oldu? Euro kuru Dolar kuru bugün ne kadar? Euro ve Dolar neden yükseliyor?

ABD ile Türkiye arasında yaşanan gelişmeler takip edilirken, 30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle piyasaların kapalı olduğu bugün dolar kuru uluslararası piyasalarda 6.70 TL'nin üzerinde işlem görüyor. Dolar kuru saat 14.51 itibarıyla 6.7914 TL seviyesini, Euro kuru 7.9360 TL seviyesini gördü.

Şu sıralar dolar kuru 6.70 TL seviyelerinde, Euro kuru 7.80 TL seviyelerinde işlem görüyor.

Altının gram fiyatı ise, dünkü kapanış fiyatına göre yüzde 4'ün üzerinde değer kazanırken, şu sıralarda 260 liradan alıcı buluyor.

Doların dünyada en çok işlem gören 6 adet yerel para biriminin karşısındaki değerini gösteren dolar endeksi, 0.10 yükselişle 94.56 puanda bulunuyor. Euro/dolar paritesi 1.1688 seviyelerinde...

Yurt içinde önemli bir veri bulunmazken, yurt dışında Almanya işsizlik oranları ve enflasyon verisi, ABD çekirdek PCE ve işsizlik maaşı başvuruları istatistikleri takip edilecek.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla piyasaların kapalı olduğu günde yurt içinde önemli bir veri açıklanmayacak. Yurt dışında ise Almanya işsizlik oranları ve enflasyon verisi, ABD çekirdek PCE ve işsizlik maaşı başvuruları istatistikleri takip edilecek.

Önceki gün Moody’s, Türkiye'de 20 banka ve finans kuruluşunun notunu indirmişti. Analistler bu kararın kurdaki hareketlilikte etkili olduğunu belirtirken, küresel ve yerel olarak ticaret savaşlarının izlendiğini dile getiriyor. Ayrıca piyasada Merkez Bankası'nın 13 Eylül'de yapacağı faiz toplantısına ilişkin gelişmeler de yakından takip ediliyor.  

EURO VE DOLAR NEDEN YÜKSELİYOR?

Kurban Bayramı nedeniyle bir haftadır kapalı olan piyasalarda, ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’in Jackson Hole konuşması sonrası dövizler haftaya yükselişle başladı

ABD’de Başkan Donald Trump hakkında devam eden yasal süreçlerin neden olduğu endişeler ve Fed Başkanı Powell’in konuşmasının küresel yatırımcılar tarafından güvercin yorumlanmasına paralel dolar küresel piyasalarda güçlü seyrini koruyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 00:29
YORUM EKLE