Manşet

Eğitime verilen ara 30 Nisan’a kadar uzatıldı!

Bilim Kurulu üyeleri bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile bir araya gelerek yeni kararlar aldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ikili görüşmenin ardından basın mensuplarına ortak açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "Eğitime verilen ara uzatılacak" açılamalarda bulunurken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tatil süresinin 30 Nisan'a kadar uzatılacağını duyurdu.

Koronavirüs Bilim Kurulu, bugün saat 13.25’te Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile toplandı. Toplantının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk basın mensuplarına ortak açıklamalarda bulundu.

‘EĞİTİME VERİLEN ARA UZATILACAK”

Corona virüs nedeniyle okullarımız tatile girdi yönünde algı yanlıştır. Biz sadece ara verdik. Eğitim bir süreliğine internet üzerinden veriliyor. Uygulamayı lütfen tatil olarak görmeyin. Eğitime verilen ara uzatılacak.

Özellikle hergün vaka sonuçlarını bildirmeye çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte bütün detayları dijital ortam hergün güncelleyerek paylaşacağız.

30 NİSAN’A UZATILDI!

Ziya Selçuk’un konuşmasından öne çıkanlar,

”Televizyon yoluyla bir uzaktan eğitime başladık. Uzaktan eğitim kısmı dışında da telafi çalışmaları başayacak. Telafinin ne zaman nasıl olağı da Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda olacak. Eğitimde elbette kayıplar olacak. Biz her türlü senaryoya da hazırız. Önümüzdeki ara sürecini 30 Nisan tarihine kadar uzattık.