Yeni eğitim sisteminde fazla zayıf dersi olan öğrencinin sınıf geçmesi zorlaşacak !

Milli Eğitim Sistemi sonrası fazla zayıf notu olan ve not ortalamasını tutturup sınıf geçen öğrenciler için kritik uyarı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapıldı. Selçuk yaptığı açıklamada, Yani ben ortalamayı tutturdum ve dolayısıyla geçiyorum gibi bir kolaylığı bundan sonra çok fazla gündemde tutmamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yeni eğitim sisteminde fazla zayıf dersi olan öğrencinin sınıf geçmesi zorlaşacak !

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan öğrencilere kritik uyarı geldi.

ORTALAMAYI TUTTURDUM AMA...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınıf geçme yönetmeliğinin gözden geçirildiğini belirterek, “Yani ben ortalamayı tutturdum ve dolayısıyla geçiyorum gibi bir kolaylığı bundan sonra çok fazla gündemde tutmamak istiyoruz” dedi.

SINIF GEÇMEK EĞER ÇOK KOLAY OLURSA...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dün TRT Haber canlı yayınında yeni ortaöğretim modeliyle ilgili soruları yanıtladı. Bakan Selçuk, özetle şöyle dedi: “Temelde sınıf geçmek eğer çok kolay olursa, dört işlem bilmeden lise bitirilebilir. Böylelikle giderek ülkenin öğretimsel düzeyi düşmeye başlar. Üniversite sınavlarında da yapılan net sayıları azalır. Bir öğrenci belirli derslerden yüksek not alarak, hiç öğrenmediği derslerden geçiyorsa, diyelim ki 6 tane zayıfı var ve geçiyorsa, bunu problem olarak görmememiz bir problem. Çocukların derslerini belli bir düzeyde öğrenene kadar onlarla muhatap olması lazım.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Yani ben ortalamamamı tutturdum ve dolayısıyla geçiyorum gibi bir kolaylığı bundan sonra çok fazla gündemde tutmamak istiyoruz. Bunun çalışmalarını yapıyoruz. Öğrenci sınıfta kafasını sıranın üstüne koysa ve ‘Ben zaten geçeceğim, öğretmenim sen işine bak’ derse. Biz öğretmenin sınıftaki gücünü, itibarını da dikkate almak zorundayız. Ayrıca öğrenci başta geçmeyi garantilediyse orada bir öğrenme atmosferi oluşmuyor.” 

YORUM EKLE