Son dakika! Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı!

Son dakika! Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçları açıklandı! Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sınav sonuçlarını resmi internet sitesi üzerinden duyurdu. İşte detaylar...

EĞİTİM 19.04.2019, 10:38
Son dakika! Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı!

Son dakika! Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçları açıklandı! Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sınav sonuçlarını resmi internet sitesi üzerinden duyurdu. 

SONUÇLAR NEREDEN ÖĞRENİLECEK?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/1) sonuçları ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile öğrenilebilecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 24 Mart'ta 25 farklı dilde uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/1) sonuçları açıklandı.

ÖSYM DUYURDU

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2019-YDS/1'e ait madde analizlerinin incelenmesi, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanması ve itirazların bilimsel açıdan değerlendirilmesi sonucunda, 2019-YDS/1 Sınavı Fransızca testinin temel soru kitapçığında yer alan 24 numaralı sorunun "D" olarak girilen cevabının "A", 30 numaralı sorunun "E" olarak girilen cevabının "A" olarak düzeltilmesine karar verildi. 

Bu kapsamda 2019-YDS/1 değerlendirme işlemleri tamamlandı. Adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecek.

Yorumlar (0)
13°
açık