Öğrencilere Lösemi Hastalığı anlatıldı

Kütahya’nın Şaphane İlkokul öğrencilerine ’Lösemili Çocuklar Haftası’ kapsamında, Lösemi Hastalığı ve ’LÖSEV’in tanıtımı yapıldı.’Lösemili Çocuklar Haftası’ nedeni ile Şaphane ilkokul öğrencilerine Şaphane İlkokulu...

Öğrencilere Lösemi Hastalığı anlatıldı

Kütahya’nın Şaphane İlkokul öğrencilerine ’Lösemili Çocuklar Haftası’ kapsamında, Lösemi Hastalığı ve ’LÖSEV’in tanıtımı yapıldı.

’Lösemili Çocuklar Haftası’ nedeni ile Şaphane ilkokul öğrencilerine Şaphane İlkokulu öğretmenleri tarafından lösemi hastalığı tanıtılarak bu hastalığın tedavi sürecinde yapılması gerekenler anlatıldı.

Tedavi edilebilen, ancak tedavisi zorlu ve pahalı bir süreç olan, 3-4 yıl gibi uzun süreye yayılan bu hastalığı yenmede sosyal desteğin, hasta çocuklara ve yakınlarına yalnız olmadıklarını hissettirmenin önemi vurgulanarak, bu konuda ne gibi aktiviteler yapılabileceği aktarıldı.

Okul Müdürü Mustafa Dertli, ’’Düzenlediğimiz seminerde lösemi hastalığı hakkında bilgi verilirken, çocuklarımıza genel olarak kansere yol açan faktörler ve korunma yolları konusunda bilgi aktardık. Özellikle bu yaş grubu için önemli olan temizliğin ve radyasyonun ,cep telefonları, tablet ve ekranlı araçların zararlı etkilerine değindik’’ dedi.

Daha sonra ’LÖSEV’ hakkında şiirler okundu ve bilmeceler soruldu. Seminer karşılıklı soru cevaplarla sona erdi. (YD-EFE) - Ege Haber
YORUM EKLE