Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ders saati ve çeşitliliğinde yeni düzenlemeye gidiyor

Milli Eğitim Bakalığı (MEB) ders saatleri çeşitliliğinde yeni düzenlemeye gidiyor. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş yaptığı açıklamada, 'Ders saati ve çeşitlilikte azalma olacak.' dedi. Konuya ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ay bitiminde detaylı açıklamayı yapacak. Detaylar haberimizde...

EĞİTİM 14.03.2019, 16:57 14.03.2019, 17:16
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ders saati ve çeşitliliğinde yeni düzenlemeye gidiyor

Milli Eğitim Bakalığı (MEB) ders saatleri çeşitliliğinde yeni düzenlemeye gidiyor. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş yaptığı açıklamada, 'Ders saati ve çeşitlilikte azalma olacak.' dedi. Konuya ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ay bitiminde detaylı açıklamayı yapacak.

Milli Eğitim Bakanlığı milyonlarca öğrenciyi etkileyecek yeni sistem için çalışma yapıyor. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, "Ders saati ve çeşidi azalacak. Ay sonunda yeni müfredatı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklayacak" şekliden konuştu.

Kırıkkale’de katıldığı bir panel sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada yeni Eğitim Vizyonu içerisindeki müfredat programlarıyla ilgili belgi verdi.  Milli Eğitim BakanlığıTalim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, “Malumunuz Bakanımızın Ekim ayı başlarında ilan ettiği 'Eğitimde Vizyon 2023' çalışmamız vardı. O vizyon çalışmasında her şey takvime bağlı bir şekilde var zaten. Yine orada bakan beyin ilan ettiği takvim Mart sonunda bütün sınıflarla alakalı programların açıklanmasına dair her şey olacak. Dolayısıyla orada haftalık ders çizelgeleri ve azalan dersler, eklenen dersler, programlar vs. tüm boyutlarıyla bu konuyu bakan bey ilan edecekler. Şu anda neyi söylersek erken söylemiş oluruz. 2023 Vizyon belgesinde yazdı zaten, sayın Bakanımız bu olayı da ilan etti. Söylediğimiz şey şu: Haftalık ders çeşidinde ve saatinde bir azalma üzerinde çalışıyoruz. Ama bunun ne olduğu, nasıl olduğu, boyutları, nasıl uygulanacağı konularının hepsi sayın bakan tarafından ilan edilecek” ifadelerini kullandı.  

Yorumlar (0)