Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) açıkladı: Sözleşmeli öğretmen alımı taban puanları belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı milyonlarca öğretmeni ilgilendiren haberi paylaştı. MEB'ten yapılan açıklamada, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı kapsamında sınava davet edilen adaylara ait taban puanlar duyuruldu. Detaylar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) açıkladı: Sözleşmeli öğretmen alımı taban puanları belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı milyonlarca öğretmeni ilgilendiren haberi paylaştı. MEB'ten yapılan açıklamada, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı kapsamında sınava davet edilen adaylara ait taban puanlar duyuruldu.

KPSS taban puanları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinden, farklı branşlarda yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için sözlü sınava çağrılan aday sayıları ve adaylara ait KPSS taban puanları açıklandı.

Buna göre, gıda teknolojisi, 92 ile en yüksek taban puanına sahip alan oldu. Daha sonra, 91 taban puanıyla psikoloji, 87 puanla halkla ilişkiler ve organizasyon hizmetleri alanları geldi.

Taban puanlarına, MEB Personel Genel Müdürlüğünün "//personel.meb.gov.tr/" internet adresinden ulaşılabilecek.

Sözlü sınavlar ne zaman yapılacak?

Sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecek. Bu adaylar, en fazla 20 eğitim kurumu için elektronik ortamda tercihte bulunabilecek.

Tercihler, aynı il veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecek. Tercihler, herhangi bir il veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne onaylatılacak.

Açıklanan başvuru takvimine göre, sözlü sınavlar 12-30 Haziran'da yapılacak ve sonuçlar 4 Temmuz'da ilan edilecek.

Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, 8-10 Temmuz'da alınacak ve 16 Temmuz'da sonuçlandırılacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 15:42
YORUM EKLE