Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan çocukları tehdit eden Mavi Balina ve Momo oyunu hakkında açıklama

Dünya geneli ve ülkemizde çocukları tehdit eden Mavi Balina ve Momo oyunlarına ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada bu oyunlara ilişkin tedbir amaçlı çalışmaları yürüttüklerini dile getirdi. Detaylar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan çocukları tehdit eden Mavi Balina ve Momo oyunu hakkında açıklama

Dünya geneli ve ülkemizde çocukları tehdit eden Mavi Balina ve Momo oyunlarına ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada bu oyunlara ilişkin tedbir amaçlı çalışmaları yürüttüklerini dile getirdi.

O oyunlara karşı önlemler hazırlanıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Mavi Balina' ve 'Momo' gibi tehlike saçan oyunlarla ilgili olarak, "Son günlerde toplumumuzun dikkatini çekecek şekilde maalesef bazı üzücü olaylarla karşılaşmış bulunuyor. Bu konuda başlattığımız bazı çalışmalar var, zamanı gelince kamuoyu ile paylaşacağız." dedi.

Bunlar oyun değil, siber saldırıdır

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Mavi Balina' ve 'Momo' gibi sanal tehditler ile ilgili, "Son günlerde toplumumuzun dikkatini çekecek şekilde maalesef bazı üzücü olaylarla karşılaşmış bulunuyoruz. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı olarak diğer bakanlıklarımızla birlikte başlattığımız bazı çalışmalar var, zamanı gelince kamuoyu ile paylaşacağız. Mavi Balina ya da Momo gibi çeşitli oyun tabir edilen yazılımlar aslında bir oyun değildir. Bunlar çeşitli kişilerin, kuruluşların gençler ve çocuklar üzerinde uyguladığı bir siber saldırıdır." dedi.

YORUM EKLE