Kimler KYK bursu alabilir? KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman? KYK başvuru şartları neler?

KYK burs ve kredi başvuruları için geri sayım başladı. KYK burs ve kredi başvurularının başlaması için üniversitelere yerleştirmelerin son bulması bekleniyor. Peki KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman hangi tarihte başlayacak?

EĞİTİM 24.09.2018, 15:44
Kimler KYK bursu alabilir? KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman? KYK başvuru şartları neler?

KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman yapılacak? Kredi ve Yurtlar Kurumu, her öğrenciye öğrenim kredisi veriyor, maddi durumu iyi olmayan öğrencilere de karşılıksız burs veriyor. İşte burs başvurusuna dair tarih detayları merak ediliyor. Konuyla ilgili olarak resmi açıklama bekleniyor. Geçen yıl burs ve kredi başvuruları ne zaman başladı? KYK burs başvuruları tarihi açıklandı mı?

Öğrenciler geçimlerini kolaylaştırmak için KYK burslarına ve kredilerine başvurmayı planlıyor. KYK burs ve kredi başvuruları için geri sayım başladı. KYK burs ve kredi başvurularının başlaması için üniversitelere yerleştirmelerin son bulması bekleniyor. Peki KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman hangi tarihte başlayacak?

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

KYK burs ve kredi başvurularına ilişkin henüz net bir açıklama yapılmazken geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda KYK burs ve kredi başvurularının Kasım ayı dolaylarında başlaması bekleniyor.


BURSLARDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

Ön lisans öğrencileri,
Lisans öğrencileri,
İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okullara dikey geçiş sınavı ile kayıt yaptıran öğrencilere (intibak sınıfında öğrenim kredisi verilmez),
Yüksek lisans (Master ve Doktora) öğrencileri, öğrenim kredisinden yararlanabilirler.

2018 KYK BURS ÜCRETİ NE KADAR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, 2018 yılı itibariyle KYK bursunun 425 TL'den 470 lira olduğu bildirildi. Bununla birlikte Erdoğan, “Ayrıca geçen yıl 285 yurtlardaki beslenme yardımı ise 330 liraya çıkartıldı” açıkladı.

Yorumlar (0)
14°
açık