İzmir’deki Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları

İzmir’deki Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları

Ege’nin kültür, turizm, eğitim, eğlence, mimari başkenti olan İzmir’de öğrenci olmak ayrı bir keyiflidir.  Yaklaşık olarak 3.5 milyonluk nüfusa sahip olan İzmir’de kışları ılık ve yağışlı, yazın ise kurak bir öğrencilik sizleri bekliyor.

Üniversiteler ve Öğrenci Yurtları

Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve Yaşar Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan İzmir’de öğrenci yurdu arayanlar için İzmir Yurt sayfasını ziyaret etmelerini öneriyoruz.

İzmir’de Yurt Seçerken:

Özel yurt seçimini yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır.

1-Yurt-okul arası mesafe ne kadar kısa olursa o kadar iyidir. Mesafenizi kısa tutmaya çalışın. Bu sayede zamandan tasarruf sağlarsınız. Gereksiz yol masraflarının oluşmasının önüne geçersiniz. Ayrıca yurdunuz yakın olursa dersleri kaçırma ya da yetişememe gibi durumların oluşmasını kontrol altında tutabilirsiniz.

2-Kalacağınız yurdun mutfağını / yemekhanesini mutlaka inceleyin. Catering firması ile çalışıyorlarsa firmanın ismini öğrenin ve araştırın.

3-Geçmiş senelerde yurtta kalan öğrencilerden yorum almaya çalışın.

4-Yurda kurallarını ve kurulu düzenini dikkatlice araştırın. Giriş çıkış saatleri esnek mi, temizlik periyodu nedir? Odaların temizliği kaç günde bir yapılıyor mutlaka öğrenin.

5-Yurt rehberi sitelere göz atın. Şehrin öne çıkan yurtlarını öncelikli olarak inceleyin.

6- Türkiye’nin Kapsamlı Yurt Arama sitesi yurtlarfiyatlar.com sitesini incelemenizi öneriyoruz.

7-Yurtlarfiyatlar.com üzerinde İzmir için Duru Kız Yurdu ve EgeYurt Öğrenci Yurtları’nın öne çıkan yurtlar arasında olduğunu gözlemliyoruz.

İzmir’deki tüm kız yurtları için İzmir Kız Yurtları sayfasınız ziyaret edin.

İzmir’de erkek yurdu arıyorsanız İzmir Erkek Yurtları sayfasını mutlaka ziyaret edin.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 16:42
YORUM EKLE