E-YDS sınav giriş yerleri ve sınav giriş belgeleri ÖSYM'nin sitesinde yayımlandı! e-YDS sınav belgesi sorgulama ekranı

e-YDS sınav giriş yerleri açıklandı. İngilizce puanı için düzenlenen e-YDS sınavının giriş yerleri açılandı, giriş belgeleri de ÖSYM'nin resmi sitesinden yayınlandı. Adaylar ÖSYM AİS sistemine giriş yaparak e-YDS sınav giriş belgelerini çıkartabilirler. Tüm ayrıntılar haberimizde...

EĞİTİM 16.01.2019, 22:24
E-YDS sınav giriş yerleri ve sınav giriş belgeleri ÖSYM'nin sitesinde yayımlandı! e-YDS sınav belgesi sorgulama ekranı

e-YDS sınav giriş belgeleri açıklandı. Adaylar sınava girecekleri merkezleri aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirler. 19 Ocak'ta yapılacak sınav için hazırlıklarını tamamlayan adaylar sınav giriş belgelerinin yayınlanmasını bekliyordu. ÖSYM AİS sistemi üzerinden aday numarası ve şifrelerini giren adaylar sınav merkezlerini öğrenip sınav giriş belgesinin çıktısını alabilirler.

E YDS GİRİŞ BELGESİ AŞAĞIDAKİ LİNKTE

https://ais.osym.gov.tr/

Sınava girecek olanlar yukarıdaki linkten 19 Ocak 2019 e-YDS sınav giriş belgelerini alabilirler.

19 Ocak 2019 tarihinde uygulanacak olan e-YDS 2019/1 (İngilizce) için adaylar, saat 13.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Adaylar, fotoğrafsız nüfus cüzdanı ile sınava kesinlikle alınmayacaktır.

e-YDS NEDİR, YILDA KAÇ KEZ YAPILIR?

e-YDS sınav nedir, yılda kaç kez yapılır, e-YDS puanları hangi alanda kullanılır gibi soruların cevabını adaylar merak ediyor.

- Sınav, YDS’ de olduğu gibi çoktan seçmeli 80 sorudan oluşmaktadır. Sınavda sözcük bilgisi, dil bilgisi, çeviri ve okuduğunu anlama soruları bulunmaktadır.

- Bir aday, aynı yıl içerisinde, aynı dilden 3 ayda bir sınava girebilir.

- Yazılı YDS'ye dilediğiniz kadar girebilirsiniz. Ancak şimdilik her 3 ayda bir e-YDS'ye girebilirsiniz.

- İnternet üzerinden önce sınav ücretini yatırmalıdır. (Kredi kartı ile ödeme zorunludur.) Sınav ücretini yatıran adaylar ÖSYM şifresi ile sisteme giriş yaparak, e-YDS sınavı için başvurularını tamamlarlar.
Başvuru sonucunda, başvuru belgenizin bir çıktısını almanız gerekir. ÖSYM şifresi olmayan adayların ise; sınav ücretlerini ödedikten sonra ÖSYM Başvuru Merkezlerinden başvurularını yapmaları gerekir.

Yorumlar (0)