AÖF muafiyet başvuru sonuçları açıklandı – İşte itiraz için başvuru tarihleri

AÖF muafiyet başvuru sonuçları Açık Öğretim Fakültesi’nin resmi sitesi üzerinden yayınlandı. Peki muafiyet sonuçlarına itiraz etmek için son gün ne zaman? 2016-2017 öğretim yılında kayıt yaptıran öğrencilerin AÖF muafiyet sonuçları ve itiraz başvuru tarihlerine dair detaylar haberimizde!

AÖF muafiyet başvuru sonuçları açıklandı – İşte itiraz için başvuru tarihleri

AÖF muafiyet başvuru sonuçları açıklandı, sonuçlara itiraz edecek adaylar için bilgilendirme ise Açık Öğretim Fakültesi’nin resmi sitesi üzerinden yapıldı. Peki itiraz başvurusu için son gün ne zaman? AÖF muafiyet itirazları için süreç 7 Kasım 2016 tarihi itibariyle başlayacak, 11 Kasım 2016 tarihinde ise sona erecek. Peki muafiyet itirazı için yapılması gerekenler neler? Kimler muafiyet itirazında bulunamayacak? İşte AÖF muafiyet sonuçları ve itiraz hakkıyla ilgili bilinmesi gerekenler!

Başvurularda bir yükseköğretim programından mezun olan ya da bir yükseköğretim programında Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I – II, Türk Dili I – II, Yabancı Dil I – II, Temel Bilgi Teknolojileri I – II derslerini alıp başaran öğrencilerin muafiyet başvuruları ve itirazları dikkate alınacaktır. Ayrıca herhangi bir yükseköğretim programında kaydı bulunmayan ve sadece lise mezuniyeti bulunan adaylar, muafiyet başvurusunda bulunamayacaklar. 7-11 Kasım 2016 tarihlerinden sonra yapılan başvurular ve itirazlar kesinlikle kabul edilmeyecektir. AÖF muafiyet itirazında bulunacak adayların gerekli belgelerle bürolara başvurarak İtiraz Formunu doldurması gerekir.

AÖF MUAFİYET BAŞVURU SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER
Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri; //aof.anadolu.edu.tr adresine girmeli, T.C. Kimlik Numarası ve şifresini kullanarak “Öğrenc iOtomasyonu” bağlantısındaki durum Menüsünde “Akademik Durum” bağlantısını açmalıdır. Muafiyet işlemi yapılan dersler, “Ders Notları ve Akademik Durum” sayfasında “MU” notuyla gösterilmektedir.

MUAFİYET BAŞVURU FORMU HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER
Formu dolduracak öğrenciler mutlaka TC kimlik no, ad soy ad ve telefon gibi bilgileri eksiksiz girmelidir. İtirazda bulunacak öğrencilerden ayrıca transkript, üniversiteyönetmeliği, resmi yazı vb. belge talep edilebilir. Bu belgeler ve formun AÖF Bürolarına verilmesi gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 04:00
YORUM EKLE