ADÜ Kitap Fuarı yazarları ağırlamaya devam ediyor - Haber

ADÜ Kitap Fuarı yazarları ağırlamaya devam ediyor

ADÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ADÜ Kitap Fuarı kapsamında organize edilen Uzman Psikolog Yılmaz Alkaya’nın konuşmacı olarak katıldığı söyleşi ilgi gördü.Etkinliğe, Kütüphane ve Dokümantasyon...

ADÜ Kitap Fuarı yazarları ağırlamaya devam ediyor

ADÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ADÜ Kitap Fuarı kapsamında organize edilen Uzman Psikolog Yılmaz Alkaya’nın konuşmacı olarak katıldığı söyleşi ilgi gördü.

Etkinliğe, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Uzm. Özden Faydalıgül, idari ve akademik personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

Konuşmasına “Kimlerin kendisiyle başı dertte?” sorusunu katılımcılara yönelterek başlayan Yılmaz Alkaya, “Farkındalıkla Zaman Yönetimi ve Etkili Çalışma” yöntemleri hakkında bilgiler verdi. Eylem, Farkındalık, Özerklik gibi kavramların üzerinde duran Alkaya, çalışma ve öğrenme motivasyonunun arttırılması, etkili öğrenme, sınav kaygılarına dönük tepkiler konularını örnekler vererek açıkladı.

“Ne yapıyorum?, Ne istiyorum?, Neden kaçıyorum?, Ne bekliyorum? Ne hissediyorum” sorularına verilecek cevapların önemli olduğuna değinen Alkaya “Bu 5 ana soruyu kendinize yöneltin. Vereceğiniz cevaplar size ayna tutacak, başarıya ulaşmanızı sağlayacaktır.” dedi.

Etkinliğe katılan ve sınavlara hazırlanan öğrencilere öğütler vererek öğrencilere sınav maratonunda yol göstermeye çalışan Uzman Psikolog Yılmaz Alkaya “Her şeyin başı sağlık!” diyerek konuşmasını tamamladı.

Programın sonunda Yılmaz Alkaya’ya Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Uzm. Özden Faydalıgül teşekkür belgesini takdim etti.
YORUM EKLE
HABERLER
Firma Rehberi Tüm Firmalar
Z-Klinik İşitme Cihazları
Z-Klinik İşitme Cihazları

EĞİTİM ve ÖĞRETİM

İzmir-Çiğli

Famas Danışmanlık - Kozmetik Danışmanlığı
Famas Danışmanlık - Kozmetik Danışmanlığı

BİLGİSAYAR - TEKNOLOJİ

İzmir-Bornova

İzmir Ev Taşımacılık
İzmir Ev Taşımacılık

Bilişim

İzmir-Karşıyaka