03 Kasım 2017 Cuma 12:02
ADÜ Kitap Fuarı yazarları ağırlamaya devam ediyor

ADÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ADÜ Kitap Fuarı kapsamında organize edilen Uzman Psikolog Yılmaz Alkaya’nın konuşmacı olarak katıldığı söyleşi ilgi gördü.

Etkinliğe, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Uzm. Özden Faydalıgül, idari ve akademik personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

banner505
Konuşmasına “Kimlerin kendisiyle başı dertte?” sorusunu katılımcılara yönelterek başlayan Yılmaz Alkaya, “Farkındalıkla Zaman Yönetimi ve Etkili Çalışma” yöntemleri hakkında bilgiler verdi. Eylem, Farkındalık, Özerklik gibi kavramların üzerinde duran Alkaya, çalışma ve öğrenme motivasyonunun arttırılması, etkili öğrenme, sınav kaygılarına dönük tepkiler konularını örnekler vererek açıkladı.

“Ne yapıyorum?, Ne istiyorum?, Neden kaçıyorum?, Ne bekliyorum? Ne hissediyorum” sorularına verilecek cevapların önemli olduğuna değinen Alkaya “Bu 5 ana soruyu kendinize yöneltin. Vereceğiniz cevaplar size ayna tutacak, başarıya ulaşmanızı sağlayacaktır.” dedi.

Etkinliğe katılan ve sınavlara hazırlanan öğrencilere öğütler vererek öğrencilere sınav maratonunda yol göstermeye çalışan Uzman Psikolog Yılmaz Alkaya “Her şeyin başı sağlık!” diyerek konuşmasını tamamladı.

Programın sonunda Yılmaz Alkaya’ya Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Uzm. Özden Faydalıgül teşekkür belgesini takdim etti.