2019 Sözleşmeli Öğretmen atama sonuçları saat kaçta açıklanacak? İtiraz dilekçesi nasıl yazılır?

15 Ocak Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçlarına itirazlar ne zaman yapılacak? sorusu mülakat sonuçlarının açıklanması ile arama motorlarında araştırılmaya başlandı. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarına itiraz dilekçesi örneğini ve itirazların hangi tarihlerde başladığının ayrıntılarını haberimizde bulabilirsiniz. İşte 15 Ocak Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçlarına itirazlar ile ilgili merak edilen ayrıntılar haberimizde....

EĞİTİM 14.01.2019, 22:01 14.01.2019, 22:14
2019 Sözleşmeli Öğretmen atama sonuçları saat kaçta açıklanacak? İtiraz dilekçesi nasıl yazılır?

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı. Peki 15 Ocak Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçlarına itirazlar ne zaman yapılacak? İşte Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarına itiraz dilekçesi örneği ve itirazların nasıl yapılacağının detayları... Onbinlerce öğretmen sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarını bekliyordu. 20 bin öğretmen adayının mülakat sonuçu açıklanırken bir o kadar öğretmen adayının da umudu bir başka atamaya kaldı. 15 Ocak Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçlarında haksızlık yapıldığını düşünen öğretmen adayları itiraz edebilirler. İşte 15 Ocak Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçlarına itirazlar ne zaman yapılacağına dair detaylar ve Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarına itiraz dilekçesi örneği...

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN 

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklanır açıklanmaz yukarıdaki linke tıklayarak sonuç sorgulaması yapabilirsiniz. 

SÖZLLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARINA GELEN KADAR Kİ AŞAMA
Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav başvurularını, 19 Kasım 2018 tarihinde başlatmış, 23 Kasım 2018'de ise sona erdirmişti.

Sözlü sınava dair ilan 3 Aralık 2018 tarihinde yapılırken, öğretmen adaylar 10 Aralık ila 31 Aralık 2018 tarihlerinde sınava girdi.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları, 15 Ocak 2019 tarihinde açıklanıyor.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARINA İTİRAZ TARİHİ

Sonuçların açıklanmasından adaylar 16 Ocak-18 Ocak tarihlerinde sınava dair itirazda bulunabilecekler. Sözlü sınava dair itiraz sonuçları, 24 Ocak 2019 tarihinde açıklanacak.

Sözleşmeli öğretmen tercihleri, 28 Ocak 2019 tarihinde başlayacak, 1 Şubat 2019 tarihinde sona erecek. Atamalar ise 7 Şubat 2019 tarihinde gerçekleşecek.

MEB'İN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI İLE İLGİLİ SON DAKİKA AÇIKLAMASI
Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınava girmek üzere yaptıkları başvuruları onaylananlardan KPSSP10-KPSSP121 ile KPSSP120 sonucunda her alan için en yüksek puan alandan başlamak üzere alanlar bakımından belirlenen kontenjan sayısının üç katı aday (Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar dâhil) yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınava alınacak adaylar Ek 3’te yer alan Sözleşmeli Öğretmen Sözlü Sınav Değerlendirme Formu üzerinden sözlü sınav komisyonunca değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Sözlü sınavda adaylar, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği vemuhakeme gücü; iletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecektir. Sözlü sınav komisyonunun sekretarya işlemleri, sınav merkezlerinin bulunduğu il millî eğitim müdürlüklerince yürütülecektir. Sözlü sınava katılanların sınav puanları “Sözlü Sınav Sonuç Ekranı”na işlenecek; sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecektir.

Sözlü sınav sonuçlarının ilanı Bakanlığın belirleyeceği tarihte http://meb.gov.tr ile http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden ilan edilecektir.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARINA İTİARAZLAR 16-18 OCAK TARİHLERİNDE YAPILACAK

İTİRAZLAR KOMİSYONA YAPILACAK

MEB İKGM açıklamasında sözlü sınava itirazların sınava girilen İl Milli Eğitim Müdürlüğü komisyonuna yapılacağı belirtildi. Örneğin aday sözlü sınava Ankara’da girdiyse itiraz Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ilgili komisyona yapılacak.  İKGM yaptığı açıklamada; “Not: Sözlü sınav sonuçlarına itirazlar, sınav merkezi olan il millî eğitim müdürlüğü aracılığıyla adayın sınava girdiği sözlü sınav komisyonuna yapılacaktır.” dedi. İtirazların Sonuçlandırılması ise yine aynı komisyonlar tarafından 24 Ocak 2019 tarihinde yapılacak olup itiraz sonucu mülakat sonuçları açıklanacak.

MÜLAKAT SONUÇLARINA İTİRAZ SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonucuna yapılan itiraz başvurusuna komisyon olumsuz cevap verirse aday itirazını Kamu Denetçiliği Kurumuna taşıyacak. Kamu Denetçiliği Kurumuna dilekçe ile başvurulduktan sonra oradan cevap beklenecek.

         .... İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE

(... Sınav Komisyonu Başkanlığına)

           

2017 yılında yapılan KPSS'den ......  puan aldım. Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına başvuruda bulundum. Branşım ve KPSS puanıma göre en yüksek puan alan üç katı aday arasına girerek …/…/…. tarihinde sözlü sınava komisyonunuzda girdim.

           

MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından 15 Ocak 2019'de 2019 Yılı Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Sonuçları açıklandı. Bende sözlü sınav sonucundan … puan aldım. Sonuçlardan sonra gördüğümüz kadarıyla sözlü sınava giren tüm adaylara KPSS puanının aynısı verilmiştir. 

Şahsıma ait Adli Sicil kaydım ekte sunulmuş olup, şahsımın FETÖ, PKK, DHKPC vs terör örgütleri ile herhangi bir irtibatım, iltisakım bulunmamaktadır. Tüm bu hususlar göz önüne alındığında sözlü sınavın iyi de geçtiğini sözlü sınav sonucumun diğer adaylar da olduğu gibi hakkaniyetli bir şekilde KPSS puanıma yakın olarak değerlendirilmesini istiyorum.

            Gereğini arz ederim.

Yorumlar (0)
19°
açık