Ekonomi

Eğitim için kamu bankasından flaş destek! Destek kredisi kampanyası başlatıldı

Halkbank tarafından eğitim destek kredisi kampanyası başlatıldı. Bu kredi kampanyası ile 100 bin liraya kadar 36 ay vadeli kredi verilebileceği belirtildi. Bu kredi kampanyası hakkında Halkbank tarafından “Çocuklarınızın eğitimi için 100.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli kredimizdir.” denildi.

FAİZ ORANLARI 

Faiz oranları ve ödeme koşulları hakkında yapılan açıklamada “10.000 TL kredinizi 36 ay vade ve 52,50 TL tahsis ücreti ödeyerek, %1,69 faiz oranı ile alabilirsiniz. Ya da dilerseniz, aynı tutarı tahsis ücreti ödemeden, 36 ay vade ile %1,74 faiz oranıyla da alabilirsiniz.” ifadeleri kullanıldı ve kredinin üst limiti 100 bin lira oldu ve serbest ödemeli, ister artan veya azalan taksitli, ister 3 ayda bir ödemeli ya da dilerseniz ilk taksiti 2 ay ertelemeli kredi kullanılabileceği bildirildi.

ÖRNEK ÖDEME VE BAŞVURU 

Söz konusu kredi kampanyasına başvuruların Halkbank şubeleri üzerinden yapılacağı belirtilerek örnek ödeme ve açıklamaları şöyle oldu:

ÖRNEK ÖDEME AÇIKLAMASI

Yıllık maliyet oranları faiz, tahsis ücreti ve vergileri kapsamakta olup örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.

Tahsis ücretine %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi(BSMV) dahildir.

Kredi faiz oranları Bankamızdan sigorta talep eden müşterilerimiz için geçerlidir.

Ürün kapsamında en fazla 100.000 TL kredi kullanılabilir.

Eğitim kredisinden ilköğretimden lise son sınıfa kadar eğitim öğretim veren Devlet Okulları, Özel Okullar, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan izinli Kurslar, Spor Okulları, Yaz Okulları vb. eğitim ve kültür hizmetleri veren kurumların öğrenci velileri ve ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri yararlanabilir. Müşterilerin eğitim ücretini gösteren belgeyi/proforma faturayı ibraz etmesi ve müşteri beyan formunu doldurması gerekmektedir.

Halkbank, gerektiğinde kredi şartlarında değişiklik yapma ve krediyi durdurma hakkını saklı tutar.