Simav'da 500 bin turist!

Kütahya'nın Simav ilçesinde, belediyenin işlettiği 800 yatak kasapiteli Eynal Kaplıcaları, son yıllarda tatil ve şifa için gelen yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

Simav'da 500 bin turist!
İşletme müdürü Cemil Baybuk, bu yıl kaplıcanın şifalı sularından yararlanmak üzere ilçeye gelen yaklaşık 500 bin dolayındaki turistlerin büyük bölümünün kaplıca diyarı Bursa’lılardan oluşmasının manidar olduğunu söyledi.

Baybuk sularının şifalı olduğu Sağlık Bakanlığından tescilli turistik işletmede müşterilerine sundukları kaliteli ve ucuz sağlık hizmeti sayesinde yıl boyunca konaklamak için yer bulmanın zor olduğunu söyledi.

800 yatak kapasiteli Eynal Kaplıcaları'nda doluluk oranının yıl boyunca yüzde 90’nın altına düşmediğini dile getiren Baybuk, 700 metre derinlikten gelen 162 derecelik şifalı suların romatizma başta olmak üzere siyatik, kırık-çıkık, cinsel rahatsızlıklar, cilt ve deri hastalıkları, nevrit, nevralji, ruhen ve bedenen görülen yorgunluklar, mide ülseri, böbrek taşlarının dökülmesi ve bel fıtığı başta olmak üzere 14 çeşit hastalığa iyi geldiğini bildirdi.
Baybuk, tesislerde konaklayan yerli ve yabancı konuklara kaliteli sağlık hizmeti sunmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.
Bu kapsamda kaplıcaya son olarak Bursa’dan gelen 300 kişilik tur kafilesini 15 günlüğüne apartlara yerleştirdiklerine vurgu yapan Baybuk, “Amacımız müşteri memnuniyeti. Belediyemizde bize bu konuda büyük destek veriyor” şeklinde konuştu.

Bursa’dan gelen Kadriye Uşak, “7-8 yıldan bu yana Eynal Kaplıcalarına gelmekteyim. Tercih sebebim çok şifalı, ucuz, temiz, kaliteli hizmetin yanında havası da çok güzel, doğa harikası bir yer oluşu” dedi.

18 seneden bu yana aralıksız olarak Bursa’dan Simav’a tur ile müşteri getiren Nurten Kolay, “Eynal Kaplıcalarından çok memnunuz. 7 otobüsle geldik. Çok şifalı. Bursalılar olarak burayı çok seviyoruz” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE