10 Şubat 2015 Salı 22:21
Şenocak, AK Parti'den Milletvekili Adayı Oldu
Memur-Sen İzmir İl Temsilciliği görevinden istifa eden Abdurrahim Şenocak, 7 Haziran 2015'te yapılacak genel seçimler öncesi AK Parti İzmir milletvekilliği için yola çıktı. Adaylık duyurusunu Memur-Sen İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısıyla açıklayan Şenocak, "10 yılı aşkın bir süredir İzmir başkanlığını yürüttüğüm Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen konfederasyonu olarak, bütün kalıpları ve önyargıları yıktık. Milletin ve ülkemizin çıkarlarını kendi çıkarlarımızdan üstün tuttuk. Güçlünün değil, haklının yanında olduk. Sendikacılığı halka ve hakka hizmet olarak gördük. Bugün başka bir kulvarda hizmetlerime devam etmek üzere, AK Parti'den milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum" dedi.İZMİR'İN İHTİYAÇLARINI BİLİYORUM
2002'de Eğitim-Bir-Sen İzmir Şubesi kurucuları arasında yer alan, 2003-2014 yılları arasında yaptığı çalışmalarla sendikayı yetkiye taşıyan Şenocak'ın adaylık duyurusuna Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı 11 işkolunun şube başkanları, Memur-Sen üyeleri ile şube yönetim kurulu üyeleri ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları katıldı. Sendika merkezinin dolup taştığı basın açıklamasında Şenocak, sendikal faaliyetleri boyunca kamu çalışanlarının mali ve sosyal haklarını iyileştirmenin mücadelesini verdiğini belirterek, hizmetlerini artık geniş ölçekte sürdürmek istediğini ifade etti. Şenocak, "Son on iki yıldır sendikal çalışmalarımın yanı sıra, sivil toplum örgütleri, kamu kurum ve kuruluşları, iş dünyası ve siyaset çevreleriyle sürekli iletişim ve işbirliği içinde oldum. İzmir'de siyasal kutuplama ve kör ideolojik tartışmaları sona erdirecek, ortak değerleri vurgulayan bir siyasal söyleme ihtiyaç var. Biz, İzmir'i hizmet siyasetiyle tanıştırarak, Akdeniz'in incisi ve istikbalin kalesi yapmak için yola çıktık" diye konuştu.ÇALIŞANLARIN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİM
Milletvekili seçildiğinde kamu çalışanlarının sesi olmayı sürdüreceğini belirten Şenocak, "Yerelde İzmir’e, genelde ülkemize hizmet etmek, kendi halkımızın yanı sıra tüm kardeş halkların ve dünya milletlerinin özgürlük, bağımsızlık, refah ve adalet taleplerini savunan bir vizyona sahip AK Parti çatısı altında siyaset yapmak arzusu içindeyim. Şunun bilinmesini isterim ki, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da tüm çalışanların, emeklilerin, işsizlerin, dar gelirlilerin, haksızlığa uğrayanların ve milletimizin sözcülüğünü yapmaya devam edeceğim. Sendikacılıktan edindiğim demokratik bilinç ve ahlâkı temel alarak özveriyle çalışacak, İzmirlilerden asla kopmayacak ve başarıyı bölüşecek bir milletvekili olacağımı taahhüt ediyorum" şeklinde konuştu.ABDURRAHİM ŞENOCAK KİMDİR?
Abdurrahim Şenocak, 1967 yılında Trabzon-Çaykara'da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Bursa-Orhangazi'de, Lisans ve Yüksek Lisans öğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamlamıştır. MEB'de öğretmenlik ve yöneticilik yapmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır. 2002'de Eğitim-Bir-Sen İzmir Şubesi kurucuları arasında yer alan Şenocak, Aralık 2014'e kadar üç dönem üst üste seçilerek Şube başkanlığını profesyonel statüde yürütmüştür. 2008'den beri Memur-Sen İzmir İl Temsilciliği görevini de yürüten Şenocak, bir yandan kamu çalışanlarının haklarını iyileştirme mücadelesi verirken, diğer yandan ülkemizin demokrasi kültürünün gelişmesi için bilimsel çalışmalara ve medeniyet değerlerimizi öne çıkaran sosyal projelere öncülük etmiştir. Bir yıldan bu yana Yeni Asır Gazetesinde köşe yazan Şenocak, çalışma hayatını konu edinen konferans ve panellerde sunum yapmış, T.V. programlarına katılmıştır. Şenocak, sendikal hayatın günümüzdeki en başarılı isimlerinden biri olarak tanınıyor.

TÖSFED (Türkiye Özel Sporcular Federasyonu) Danışma Kurulu Başkanı ve EYAD (Erdemli Yöneticiler Akademisi) Genel Başkan Danışmanlığı görevlerini de yürüten Şenocak'ın yayınlanmış bilimsel çalışmaları şunlardır:
- İzmirli İsmail Hakkı, Kitabu'l-Iftâ ve'l-Kazâ (Sadeleştirme), İslamiyat Dergisi, Ankara 1998.
-Ahmed Hasan Zeyyad, Edebiyatın Dili (Çeviri), İslami Edebiyat Dergisi, İstanbul 2001-2003.
-Arap Dilinde Erillik-Dişillik "Müzekker-Müennes", Vadi (Bilimadamı) Yayınları, Ankara 2007.

Son Güncelleme: 10.02.2015 22:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.