İzmir'de en son yerel seçim anketi sonuçları

ORC Araştırma Şirketi'nin yapmış olduğu araştırmada İzmir seçmenine yerel seçimlerde Aziz Kocaoğlu, Binali Yıldırım ve Aytun Çıray isimlerinden hangisini desteklediği soruldu. Anket sonuçlarına göre kafalarda 'İzmir'de fark kapanıyor mu?' sorusu oluştu.

İzmir'de en son yerel seçim anketi sonuçları
Yıllardır CHP'nin yönetiminde olan İzmir'de 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti ile CHP arasında büyük bir çekişme yaşanacağa benziyor. Başbakan Erdoğan'ın İzmir'e çok önem veriyor olması da bu rekabeti arttıran unsurlardan birisi olarak göze batıyor. Erdoğan İzmir'in alınması için teşkilata ne gerekiyorsa yapın talimatını çok önceden verdiği biliniyor.

Ankette üç isim soruldu

Yerel seçimlere az bir zaman kala anket şirketleri de iller bazında araştırmalarını yoğunlaştırdı. ORC Araştırma Şirketi'nin yapmış olduğu araştırmada İzmir seçmenine yerel seçimlerde Aziz Kocaoğlu, Binali Yıldırım ve Aytun Çıray isimlerinden hangisini desteklediği soruldu.

Sürpriz isim Aytun Çıray

2014 Yerel seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için, CHP'nin adayı Aytun Çıray, Ak Parti'nin adayı Binali Yıldırım olur ise, oy verme tercihiniz ne yönde olur sorusunun cevabı:


CHP: %46.8
AKP: %37.7
MHP: %6.5
DİĞER: %2.2
KARARSIZ: %6.8

2014 Yerel seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için, CHP'nin adayı Aziz Kocaoğlu, Ak Parti'nin adayı Binali Yıldırım olur ise, oy verme tercihiniz ne yönde olur sorusunun cevabı ise anket sonuconda şu şekilde yer buldu:


CHP: %42.8
AKP: %38.5
MHP: %7.0
DİĞER: %2.5
KARARSIZ: %9.2
Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2013, 12:24
YORUM EKLE