İSLAM'IN DEĞERLERİNİ AŞAĞILAYAN KÜSTAH TAVIR KINANMALI

Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Abdurrahim Şenocak, Fransa’da yayınlanan 'Charlie Hebdo' adlı derginin bütün yaşananlara rağmen yeniden Hz. Muhammed’in karikatürünü yayınlaması ve bu karikatürlerin Türkiye'de de bazı gazetelerde kullanılmasının küstahça bir davranış olduğunu ifade etti.

EGE SİYASET KULİSİ 15.01.2015, 17:34 18.02.2015, 22:59
İSLAM'IN DEĞERLERİNİ AŞAĞILAYAN KÜSTAH TAVIR KINANMALI
Fransa'da 'Charlie Hebdo' isimli mizah dergisi çalışanlarına yapılan kanlı terör eylemini daha önce kınadıklarını belirten Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Abdurrahim Şenocak, derginin tekrar İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in karikatürünü yayınlamasının son derece yanlış bir tutum olduğunu dile getirdi. Bu tavrın İslam dininin Avrupa’da yayılmasını engellemeye çalışan küresel güçlere malzeme oluşturduğunu söyleyen Şenocak, "Maalesef dergiyle birlikte ülkemizde de bazı yayın organlarının bu karikatürleri yayınlamasını üzüntüyle takip ettik. Bir İslam ülkesinde Peygamberimize hakaret eden karikatürlerin düşünce özgürlüğü adı altında yayınlanması sona erdirilmelidir. Bu olaylarla İslam'ı şiddet ve terör dini olarak göstermek isteyen derin güçlere malzeme sunuluyor. Bu tür tutumlar, tüm dünyayı etkileyebilecek ölçekte toplumsal olayları da beraberinde getirebilir. Bizler, kimden geldiğine ve kimi etkilediğine bakmadan her türlü terör eylemini şiddetle reddediyoruz" diye konuştu.

İslam dininin barış ve esenlik dini olduğunu vurgulayan Şenocak, "İslam Peygamberi Hz. Muhammed (a.s.) bir barış elçisidir. Dolayısıyla bütün dinlerin kutsallarına saygı gösterilmesi ve buna uygun davranışlar sergilenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Dünya liderlerinin de bu konuda ortak bir tavır takınarak, yaşananları kınayıcı mesajlar vermesi gerekir" açıklamasında bulundu.
Yorumlar (0)
25°
açık