Hakkı Atilla kadın işçilere söz verdi

AK Parti Bayraklı İlçe Belediye Başkan aday adayı Hakkı Atilla, tekstil sektöründe çalışan kadın işçilerle bir araya gelip sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Hakkı Atilla kadın işçilere söz verdi
Kot pantolon ipi temizleme, parça başı iş ve dikiş işi yaptıklarını ancak emeklerinin karşılığını alamadıklarından yakınan kadın işçiler, AK Parti Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı Hakkı Atilla’dan destek istedi. İşçiler, “Elimizde bir meslek olmadığı için bu tür işlerde çalışmak zorunda kalıyoruz.Meslek sahibi olamak için bize kimse öncü olmuyor.Eğer belediye başkanı seçilirseniz bize meslek edinmede öncü olursanız mutlu oluruz.O zaman çocuklarımızı daha iyi okullarda okuturuz” dedi.

''Ürünleri ücretsiz standlarda satabileceksiniz''

Tekstil işçisi kadınların sorunlarını tek tek not alan AK Parti Bayraklı İlçe Belediye başkan aday adayı Hakkı Atilla, aday olarak gösterilip seçilmesi durumunda meslek edindirme kursları açacaklarını, işçilerin ürettikleri ürünleri, oluşturacakları modern pazaryerlerinde verilecek ücretsiz stantlarda satmaları olanağını sağlayacakları sözünü verdi.


Atilla, “Belediye başkanı olursam sizlere meslek edindirme kursları açacağız. Sonra üreteceğiniz ürünlerinizi sosyal alan kompleksleri içerisindeki modern Pazaryerlerinde ücretsiz stantlar tahsis ederek gerek gündüz,gerekse gece pazarları açıp satışını sağlayacağız.Ayrıca üreteceğiniz ekonomik değer arz eden ürünleri e-ticaret siteleri yaygınlaşması durumunda kooperatifler kurdurarak hem ülkemiz için de hem de yurt dışında satışları konusunda belediyemiz onculuk edecek.Böylelikle hem sizler para kazanacaksınız, hem de Bayraklı’nın ismini dünya’ya duyuracağız” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE