Ekrem Oran'dan kızlı erkekli buluşmalar

Çeşme Belediye Başkan Aday Adayı M. Ekrem Oran’dan ‘kızlı – erkekli’ buluşmalar.

Ekrem Oran'dan kızlı erkekli buluşmalar
Çeşme’de Belediye Başkanlığı adaylık çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren M. Ekrem Oran Ege Üniversitesi Çeşme Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu öğrencileriyle bir araya geldi.

14 Kasım’da Elit Restoran’da gerçekleşen ilk buluşmada Ekrem Oran öğrencilerin sıkıntılarını dinledi.

20 Kasım’da Ayşe Hatun Otel’de tekrarlanan ve CHP Çeşme Belediye Meclis Üyesi ve CHP Çeşme Belediye Başkan Aday Adayı M. Ekrem Oran’ın konuşmasıyla başlayan yemekte Oran hükümetin son dönemde ‘Kızlı-Erkekli öğrenci evleri üzerinden kamuoyunda yarattığı gerginliğe ve Meclis Başkanvekili ve AKP Kayseri Milletvekili Sadık Yakut’un “Maalesef şimdiye kadar kız ve erkek öğrencilerin birlikte eğitim yaptırılmasını büyük bir yanlışlık olarak değerlendiriyorum. İnşallah bu yanlışlık önümüzdeki dönem içinde düzeltilecek” şeklindeki açıklamalarına değinerek; Türkiye’nin dört bir yanında, ailelerinden uzakta, maddi sıkıntılar ve gelecek kaygısı içerisinde yaşam mücadelesi veren pırıl pırıl gençler üzerinden toplumda yaratılmaya çalışılan baskının kabul edilemez olduğunu belirtti. Oran, yaptığı açıklamada; “Ülkemiz, kişisel özgürlükler alanında hızla geriye götürülmeye çalışılıyor. En üst kademeden vatandaşlara ne yiyip, ne içecekleri, kaç çocuk yapacakları, nerede kiminle oturacaklarına yönelik açıklamalarda bulunup, daha sonra da ‘yaşam biçimine müdahele etmiyoruz’ diyorlar. 21. Yüzyılda insanların, kadın – erkek yanyana gelmelerinden rahatsız olmak anlaşılır gibi değildir. Beşeri ilişkilere yalnız cinsel münasebet üzerinden yaklaşmak ancak hasta zihinlerin ürünüdür.

Biz, İzmirliler, Çeşmeliler olarak bu anlamda şanslıyız, farklı düşünceler, inanışlarla bir arada yaşama kültürümüzle gurur duyuyorum. Önümüzdeki dönemde, partim ve hemşerilerim Çeşme’ye hizmet etme şansını bana verirse, ülkemizin dört bir yanından eğitim için Çeşme’yi seçen genç arkadaşlarımıza burayı kendi evleri gibi hissedecekleri bir ortam yaratacağız.

Ailelerinden uzakta geleceklerini kurmaya çalışan pırıl pırıl gençlerimizden ihtiyacı olanlara yardım fırsatları sağlayacağız. Birlikte planlayacağımız, organizasyonlar, konferanslar, bilimsel kamplarla yurt içi ve yurtdışındaki yaşıtlarını Çeşme’de misafir ederek, vizyonlarının gelişmesinin, birer dünya vatandaşı olmalarının önünü açacağız.” dedi
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE