Chp'li Akpınar'a 'İnce' Destek

Yaklaşan Yerel Seçimler Öncesi Çalmadık Kapı, Sıkmadık El Bırakmayan Chp Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Hüseyin Mutlu Akpınar'a, Chp Grup Başkanvekili Muharrem İnce De Eşlik Etti.

EGE SİYASET KULİSİ 19.03.2014, 13:56 19.03.2014, 14:44
Chp'li Akpınar'a 'İnce' Destek
Yaklaşan yerel seçimler öncesi çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayan CHP Karşıyaka Belediye Başkan adayı Hüseyin Mutlu Akpınar\'a, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce de eşlik etti. Akpınar\'a destek vermek için Karşıyaka'ya gelen İnce'nin, İmbatlı Mahallesi'ndeki kahvehane toplantısına 2 bin kişi katıldı. AK Parti iktidarını ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren İnce, "Türkiye'yi İzmir gibi yaparsak, dünya yıldızı oluruz" dedi. Hüseyin Mutlu Akpınar ise "Karşıyaka'da rekor bir oy alacağız" ifadelerini kullandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da Akpınar ile birlikte Mavişehir'de esnaf ziyareti yaptı.

2 BİN KİŞİ KATILDI
İmbatlı Mahallesi'ndeki kahvehane toplantısına İl Başkanı Ali Engin, İlçe Başkanı Başkanı Ali Karaege ile birlikte çok sayıda partili ve iki bine yakın Karşıyakalı katıldı. Kahvehaneyi hınca hınç dolduran vatandaşlar, Akpınar'ın sözlerini sık sık "Hüseyin Mutlu Karşıyaka umutlu" sloganlarıyla kesti. Konuşması sırasında masanın üzerine çıkan CHP Grup Başkanvekili İnce de büyük ilgi gördü.

HESAP SORACAĞIZ
CHP Karşıyaka Belediye Başkan adayı Hüseyin Mutlu Akpınar 30 Mart'ta, rekor oy alacaklarını söyledi. Akpınar "Seçimde, ülke tarihine geçecek oy oranı alacağız ve rekor kıracağız. 1923 ve cumhuriyet değerleriyle uğraşanlara, en güzel cevabı sandıkta vereceğiz. Geleceği yeniden planlayacağız ve ülkeyi, fabrika ayarlarına yeniden döndüreceğiz. 30 Mart hesap sorma günüdür. Zaman daraldı. Kapı kapı dolaşıp kendimizi anlatacağız. Sandıkta birleşerek, Türkiye'ye önemli bir mesaj vereceğiz" dedi.

TÜRKİYE İZMİR GİBİ OLSUN
AK Parti iktidarı ile baş etmenin tek yolunun, tüm ülkeyi İzmir gibi yapmak olduğunu söyleyen İnce, "Kurtuluşun tek yolu Türkiye'yi İzmir gibi yapmaktır. Türkiye, İzmir gibi olursa dünyanın yıldızı oluruz. Hüseyin Mutlu Akpınar'ı çok eskiden beri tanırım. O'nu size emanet ediyorum. Sizlerden rekor oy bekliyorum. İzmir'in sesini tüm ülkeye en gür şekilde duyurun" diye konuştu.

ÇARE MİZAH
Dört eski bakan hakkında hazırlanan fezlekelerin hala meclise gelmemesini ve yolsuzluk iddialarına ilişkin çıkan ses kayıtlarını eleştiren CHP\'li Muharrem İnce "Trafik kuralını ihlal ettim diye benim için fezleke yazanlar, para trafiğini yönlendiren bakanların fezlekesini henüz meclise getiremedi. Kamyon dolusu para çalmışlar. Yolsuzluk, yasaklar ve yoksulluğu bitirmek için ortaya atılan 3Y'yi, yalancılık ve yüzsüzlüğü de ekleyerek 5Y'ye çıkardılar. Gezi olaylarında, camiye ayakkabılarıyla giren gençleri eleştirenler, camiye haram para ile girmiş. Seçim şarkısı Dombra'yı bile çalmışlar. Her şeye rağmen gençlerin yolu şiddet değil, mizahtır. Dalga geçeceğiz bu hükumetle, ti'ye alacağız, makaraya saracağız çünkü hiçbir diktatör mizaha dayanamaz" dedi.

KOCAOĞLU DA DESTEK VERDİ
CHP Karşıyaka adayı Hüseyin Mutlu Akpınar\'a bir destek de Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'dan geldi. Kocağlu, Akpınar ile birlikte, Mavişehir'de esnaf ziyareti yaptı. Dükkan sahiplerinin sorunlarını tek tek dinleyen Kocaoğlu ve Akpınar, çözüm önerilerini sıraladı, başarı sözü verdi.
Yorumlar (0)