Aydın Ülkü Ocakları, Taşçı’yı Mezarı Başında Andı

Aydın Ülkü Ocakları, 14 Ocak 1977 Tarihinde İstanbul’da öldürülen Aydınlı Ülkü Şehidi Aytekin Taşçı’yı Mezarı Başında Andı

EGE SİYASET KULİSİ 17.01.2015, 11:30 18.02.2015, 22:59
Aydın Ülkü Ocakları, Taşçı’yı Mezarı Başında Andı
Aydın Ülkü Ocakları, 14 Ocak 1977 tarihinde İstanbul’da şehit edilen Aydınlı ülkücü Aytekin Taşçı’yı mezarı başında andı.

Aydın’ın Efeler ilçesi Gödrenli Mahallesi’nde düzenlenen anma törenine Aydın Ülkü Ocakları İl Başkanı Mustafa Karaca, Aydın Ülkü Ocakları yönetimi ve üyeleri katıldı. Ülkü şehidi Aytekin Taşçı’nın mezarı başında okunan Kur’an-i Kerim’den sonra dualar edildi. Anma töreninin ardından Taşçı’nın yakınları ziyaret eden Ülkü Ocakları İl Başkanı Karaca ve beraberindeki heyet, daha sonra köy kahvesinde vatandaşlarla sohbet etti.

AYTEKİN TAŞÇI KİMDİR?
Efeler ilçesi Gödrenli Mahallesi nüfusuna kayıtlı olan Aytekin Taşçı, 1954 yılında doğdu. İstanbul’da Aydın Öğrenci Yurdu’nda kalıyor ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde okuyordu. 14 Ocak 1977 günü Öğle Namazı çıkışı Beyazıt Meydanı’ndan geçerken yolunu kesen üç kişi tarafından kurşunlanarak öldürüldü. Cenazesi Gödrenli Mahallesi’nde toprağa verildi.
Yorumlar (0)
26°
açık