Ali Aslan Bayraklı'yı istiyor

AK Parti Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı ve Bayraklı Meclis Üyesi Ali Aslan, Büyükşehir ve Bayraklı belediye başkanlarına göndermelerde bulundu.

EGE SİYASET KULİSİ 18.11.2013, 12:09 18.02.2015, 23:01
Ali Aslan Bayraklı'yı istiyor
Eski AK Parti İlçe başkanı, Büyükşehir ve Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Ali Aslan Bayraklı Belediye Başkan Aday Adaylığını Bayraklı Sevgi Yolu’nda binlerce vatandaşın katıldığı törenle açıkladı. Şenlik havasında geçen törende Muharrem Ayı nedeniyle aşure ve lokma dağıtıldı.

“Biz Bayraklı’da gönüller kazanmaya geldik. Gönüller yapmaya geldik” diyerek konuşmasına başlayan Aday Adayı Aslan, ''Türk milletinin birlik ve beraberliğini, kardeşliğini dün bir daha Sayın Başbakanımız bütün dünyaya ilan etti. Bizde bugün burada sembolik olarak bir toplantısını yapıyoruz. Esnaf, memur, ev hanımı, öğrenci, emekçi kardeşlerim, işsiz kardeşlerim hepinize merhaba... Gösterdiğiniz bu destek için şükranlarımı sunuyorum'' dedi.

Herkesin ortak amacının güzel bir memleket olduğunu belirten Aslan ''Değerli kardeşlerim, bu vatan çok değerli bir vatan, bunun kıymetini bilmeniz gerekir. Birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştirmek için buradayız. Hepimiz derdi güzel bir memleket değil mi? Çocuklarımıza güzel bir memleket bırakmak değil mi? Atalarımızın bize emanet ettiği bu vatana sahip çıkacağız” dedi.


“Çalışmamız gerekiyor”


Siyasetin kendisi için bir araç olduğunu söyleyen Aslan, ''Siyaset bizim için bir araç. Bizim tek amacımız, milletimizin birlik ve beraberliğini korumak. Milletimiz layık olduğu yüksek standartlarda yaşam kalitesini yükseltmek. Birlik ve beraberliği sağlamak da hepimiz mükellefiz. Bu vatan hepimizin. Bizim atalarımız var. Atatürk hepimizin atası değil mi? O bizim başkomutanımız değil mi? Yeri zamanı geldiği zaman hepimiz Atatürkçü, hepimiz Müslüman kesilmiyor muyuz? Burada peygamber, burada erenler, atalarımız, hepsi ne diyor? Bir olun, kardeş olun. İşte bizler bu temel üzerinde çalışmamız gerekiyor. İnşallah bize kanıyla canıyla bu vatanı bırakan ecdadımıza başta Mustafa Kemal ve onun silah arkadaşlarına layık oluruz'' şeklinde konuştu.


Ülkenin borcu azaldı


İktidarın yaptığı hizmetleri halka anlatarak konuşmasına devam eden Aslan, “Kurtuluş Savaşı’nda atalarımız omuz omuza savaşarak bu vatanı birlikte kurdu. Ama savaşan Avrupalı ülkeler AK Parti iktidara gelene kadar neler yaptılar? İşte bir avuç Yunanistan… Biz iktidara geldiğimizde Yunanistan'da kişi başı milli gelir 25 milyon dolardı. Türkiye'de ise yaklaşık 2 bin dolar. Yani Yunanistan vatandaşı, Türk vatandaşından 10 kat daha konforlu yaşıyordu. Japonya örneklerini biliyorsunuz… Bu iş sözle olmuyor. Atatürk’ü anlamak, onun hedeflerini yerine getirerek oluyor. Milli geliri 2 bin dolardan alıp 12 bin dolara AK Parti iktidarı çıkardı. Enflasyonu %100’lerden alıp %/’lere AK Parti iktidarı düşürdü. İMF'ye 23,5 milyar borcu ödeyip, 5 milyar dolar borç veren iktidar yine AK Parti'dir. Bu millet kolay kurulmuyor. Hazinemiz boştu şuan 135 milyar dolar Türkiye'nin kasasında nakit para var. 2002’de Türkiye'nin ihracatı 25 milyar dolardı. Şimdi ise 135 milyar dolar. Toplam 6 katına çıkmış. Bir Mustafa Kemal Atatürk vardı. Bu günde Recep Tayyip Erdoğan var” dedi.

“Kokudan kurtar bizi Başkan”


Büyükşehir Belediyesi ile Bayraklı Belediyesi’ne de sözlerinde yüklenen Aslan, ''Biz Aziz Kocaoğlu'ndan körfezi temizlemesini istiyoruz. Bayraklı’da arıtma tesisinin kötü kokusundan Bayraklı halkını kurtarmasını istiyorum. Yedi yıldır Hatay demiryolunu bitirmesini istiyoruz. Çöp depolama alanı tartışmalarıyla gündemi meşgul etmesini istemiyoruz” dedi.

Aslan, Bayraklı Belediyesi’nden hizmet alamadıklarını belirterek “Yamanlar Mahallesi’nde kaldırımlara asfalt yaptılar. Bu sizin Yamanlar’a layık gördüğünüz işte. AK Parti’nin Bayraklı’nın ilçe olmasında emeği çok büyüktür. Neden ilçe oldu Bayraklı? Karşıyaka’nın üvey evlatlığımdan kurtulmak için. Fakat değişen ne oldu? Şimdi de hizmet alamıyor'' şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)