19 Şubat 2014 Çarşamba 17:59
Akpınar seçim çalışmalarına başladı
Önce mevcut Başkan Durak'ı ziyaret eden Akpınar ardından Çarşıya girerek vatandaşa seslendi. Akpınar "Ayakkabı kutularından çıkmadım. Emeğimle buralara geldim. Siyaseti de babamdan öğrendim" dedi. Belediye Başkanı Durak, "Başım dik, alnım açık. Ailem ve arkadaşlarımızla birlikte onurumuzla savaş verdik. Çıta daha yukarılara çıkartılmalıdır" diye konuştu. Akpınar için, "Yanlış bir şey yaparsa kulaklarını çekeriz" diyen Durak, çarşıya gelmedi. Akpınar'ı çarşıda belediyeye gelmeyen İl Başkanı Ali Engin karşıladı.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir'de Karşıyaka için aday gösterdiği Hüseyin Mutlu Akpınar seçim çalışmalarına Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak'ı ziyaret ederek start verdi.Adaylıkinanının açıklanması ardından ilkkez vatandaş ile buluşan Akınar Durak'ı ziyaretinde "CHP içerisinde uzun yıllar siyaset yaptım. Partim bana Karşıyaka'ya belediye başkanı olarak hizmet etme onuru verdi. Birlikte uzun yıllar siyaset yaptığım kol kola yürüdüğüm arkadaşlarımla yürümeye devam edeceğim. Cevat Durak'tan bayrağı devralmak bana onur veriyor. Sosyal demokrat belediyeciliği örnek olarak herkese gösteren Başkan'a teşekkür ediyorum. Biz siyaseti ülkeye hizmet için yapıyoruz. Hayatımızın hiçbir döneminde 'Siyasetten ne alırız' diye düşünmedik. Ne verebiliriz diye düşündük. Kendisinin bıraktığı yerden devam etmek istiyoruz. Türkiye'de rol model yaratarak çalışma yapacağız. Gezi direnişi sosyal demokratlara 'Ayakkabı kutusu iktidarına izin vermeyin, birbirinizle kavga etmeyin' dedi. Biz birlikteyiz. Kol kola giriyoruz ve sıkı sıkı duruyoruz" diye konuştu. 30 Mart'ın Karşıyaka için değişim zamanı olduğunu ifade eden Başkan Durak ise "Tarihi bir sürece girdik. 30 Mart Karşıyaka için değişim olacak. 100. yılında da hiç bayrağı indirmeyeceğiz. CHP Bayrağı'nı dalgalandıracağız. Bizden sonraki arkadaşlarımıza görevi zirvedeyken teslim edeceğiz. Şimdiye kadar hiç bir partinin adayını kabul etmedim. Kendi partimin adayını bekliyordum. 30 Mart'ta yüzümüzün güldüğü süreci yaşarız. 30 Mart'ta gülen yüz CHP olacaktır. Kimse farklı düşünmesin. Bizler de gelirken bu anlayışla geldik. Başım dik, partimin alnı açık, onurumuzla bu savaşı verdik. Gerek ailem ve gerek partili arkadaşlarım en ufak bir şaibeye bulaşmadılar. Ben de 31 Mart'tan sonra nefer olarak devam edeceğim" dedi.

"Kulakları çekeriz"

Akpınar'dan meclis üyeliklerinini tamamını n kazanılmasını beklediğini söyleyen Durak 37 CHP, 0 AK Parti temennisinde bulundu. Durak "Bu yüksek başarıyı bekliyoruz. Kamuoyu yoklamaları bizi gösteriyor. Az da olsa, seçimle ilgili sıkıntılar yaşadıysak da telafisi yapılır diye düşünüyorum. Örgütümüz canlıdır. Bunu yaparsak çalışmaları hızlandırırız. Aday genç ama nefesini burada tüketmeden halka dönük çalışmalara başlaması lazım... Bizim burada yaptıklarımız yenilir yutulur değil. Çok önemli çalışmalar yaptık. Diğer kurumların yaptıklarının takibinin yapılması lazım... Burada oturmuş bir kurum yapısı var. Karşıyaka, Türkiye'nin en güzel belediyesidir. Bizim yaptığımızın üstünde çalışma ile sürecin yürümesini istiyoruz. Yanlış bir şey yaparsa kulaklarını çekeriz" diye konuştu. Belediye binasından çıkışta kendisini karşılayan kalabalık grubu selamlayan Akpınar, "Hüseyin Mutlu, Karşıyaka Mutlu" sloganları eşliğinde yürüyerek Karşıyaka Çarşısı'nda esnafla selamlaştı. Akpınar'ı çarşının girişinde İl Başkanı Ali Engin, parti eski ve yeni yöneticileri ile çok sayıda kişi karşıladı. CHP eski Milletvekili Selçuk Ayhan ve İl eski Başkanı Rıfat Nalbantoğlu'nun da bulunduğu kalabalık grup ile yürüyen Akpınar, karanfil dağıttı.

"Satanlardan hesap soracağız"

Belediye binası ziyaretinden sonra Karşıyaka Çarşısı'nda bulunan ilçe başkanlığı önünde vatandaşlara hitap eden Akpınar, "Cumhuriyet değerlerini yaşatan İzmirlilere, öğrenci kardeşlerime, halka karşı sorumluyum. Biz hizmet için yola çıkıyoruz. CHP bu ülkeyi kalkındırdı. Ülkenin mallarını satmak için, miras yemek için yok. Bu ülkeyi milim milim satanlardan hesap soracağız. Parti içerisinde yarış yaptık. Tam bir demokrasi değildi ancak bundan sonraki yarışlara mesaj olacak eğilim yoklamaları yapıldı. Birçok aday adayı arkadaşlarımız vardı. Hepsi birbirinden değerliydi. Mücadelelerinden dolayı onlara teşekkür ediyorum. Bu süreçte hepimiz el ele olacağız. Halk 'kol kola girin, kavga etmeyin. birbirinize sahip çıkın' diyor. Türkiye'nin kaptan koltuğunda acemi bir şoför var. Otobüsün içerisinde 75 milyon insan var. Otobüs devrilirse hiçbirimizin kurtuluşu yok. Bu yerel seçimler kurtuluş seçimidir. Bizim yerel yöneticilik anlayışında 'ben bilirim' yok. Ortak akıl, katılımcılık var. Kente çivi çakmaya çalışan her insanın kulu, kölesiyim" dedi.

"Bu deniz İzmir'in kurtuluş mücadelesinin yeridir"

Karşıyaka'nın Belediye olmasından bugüne başkanlık yapanların isimlerini söyleyerek tek tek teşekkür eden Akpınar, "Hepsi bu kente fayda sağlamak için görev aldılar. Bugün yine CHP'li belediye başkanından bayrağı alıp en yukarılara çıkartacağız. Bu zamana kadar 7 il başkanı ile çalıştım. Hiç kavga etmedim. Koltuktan güç almadım, bulunduğum yere güç vermeye çalıştım. Hayatımda siyaset hiç kolay olmadı. Kimse 'benim dayım yok' demesin. Gençlik kollarından gelerek çalışmalar yaptım. Tırnakları ile kazıyarak gelen bir kardeşiniz olarak adayım. Karşıyaka benim için çok önemlidir. İlk geldiğim yer burasıdır. Siyasetin tohumunu burada attık. Kadere bak burada da yeşertiyoruz. Gencecik delikanlıydım. Evliydim, eşim vardı. Eşim bir gün bana 'sen niye bunu yapıyorsun' demedi. Bir yandan çalışıp, diğer yandan çocuklarımı büyüten eşime her şeyi borçluyum. Hayatta mutluluk evde başlıyor. Artık birbirimizi eleştirmeyeceğiz, ağlamayacağız. Ben ayakkabı kutularından çıkmadım. Siyaset yapma ahlakını da babadan öğrendim. İnsanların geni sağlam olacak. Oğlundan babaya değil babadan oğula geçer. AKP'nin temsilcileri buralarda konuşuyor. Biz bunlara 'duble yol yap' dedik onlar duble hırsızlık yaptık. Şimdi sokağa çıkıp namus bekçiliği yapmasınlar. Denize bakın. Bu deniz İzmir'in kurtuluş mücadelesinin yeridir. 30 Mart'ta sandıkta mücadele edip onları ait oldukları yere göndereceğiz. Bu bizim namus sözümüzdür. Yolumuz açık olsun" dedi.

İl Başkanı Engin'den "Karşıyaka'nın gülü" diyerek bahseden Akpınar konuşmasının sonunda barış güvercinleri uçurdu."CHP'nin çıkarları hiç kimsenin koltuğundan önemli değildir"

Konuşmasına Belediye Başkanı Cevat Durak'a teşekkür ederek başlayan İl Başkanı Ali Engin, aday Akpınar'dan övgüyle bahsetti. Engin, "90 yıllık ulu çınar yoluna yeni filizler vererek devam edecek. Yapılan çalışmaların ardından İzmir'de iki kadın belediye başkanımız olacak. Adaylar arasında yeni genç arkadaşlarımız da var. Parti örgütünden yetişmiş, namuslu, dürüst, çalışkan adaylara İzmirlilerin sahip çıkacağına inanıyorum. Oy birliği ile Aziz Kocaoğlu'na, Akpınar'a oy vereceklerine inanıyorum. CHP'nin çıkarları hiç kimsenin koltuğundan önemli değildir. Oylarınızı bu bilinçle kullanın" dedi. Türkiye'nin önemli bir süreçten geçtiğini ifade eden Engin, Kılıçdaroğlu ile birlikte partinin oylarının yükselişe geçtiğini ifade etti. Engin, "İzmir'den iki bakan çıkacak. Kılıçdaroğlu da başbakan olacak. İzmir'in iki bakanının birisi aday oldu, diğeri de istifa etti. Ülkemiz yeni dönemde varlık içinde yaşayacak. Bunun için yenilikçi isimlere ihtiyacımız var. Güçlü bir Türkiye yaratılacak. Varlık içerisinde, özgür olacak bir ülke olacak. İzmir çok iyi şeyler yapıyor. Biz İzmirliyiz, Karşıyakalıyız yaparız. Hüseyin Mutlu Akpınar'ın öncülüğünde Karşıyaka Spor Kulübü birinci lige çıkacak. Ben destek verdiğiniz, bölünmediğiniz için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"Durak'tan destek bekliyoruz"

İlçe Başkanı Ali Karaege de yaptığı konuşmada, "Bugünden itibaren secim startını başlatmış oluyoruz. İçimizden çıkan arkadaşımız ile birlikte yürüteceğiz. İki dönem Karşıyaka'ya hizmet etmiş olan belediye başkanı bize destek olursa çok mutlu olacağız. 8 Şubat'ta temayül yoklaması yapıldı. Ardından belediye başkan adayı açıklandı. Değerli bir arkadaşımız atandı. Hepimiz parti gönüldaşlığı ile kendisine yardımcı olacağız. CHP bayrağını en tepeye dikeceğiz" dedi. Çarşıda da kısa bir konuşma yapan Karaege birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Son Güncelleme: 18.02.2015 23:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.