Akpınar Kemeraltı'nda sanatçılar ile buluştu

CHP Konak Belediye Başkan aday adayı Hüseyin Mutlu Akpınar, bir süre önce aramızdan ayrılan sanatçı Tuncel Kurtiz’i anmak için bir araya gelen sanatçı dostlarıyla Kemeraltı’nda buluştu.

Akpınar Kemeraltı'nda sanatçılar ile buluştu
Akpınar, Gezi direnişi sırasında Taksim’de, dostlarını anarken Konak’ta bir araya gelen senarist, söz yazarı, yorumcu tüm sanatçılarla Kemeraltı’nda buluşmaktan büyük mutluluk ve onur duyduğunu söyledi.

Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Ümit Kaya ve yönetim kurulunun, sanatçılarla sabah kahvaltısında başlayan Kemeraltı turunda keyifli dakikalar yaşandı. Birçok dizi oyuncusunu karşılarında gören vatandaşlar fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı. Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Kaya “Türkiye’nin en değerli, en büyük ticaret merkezinde sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Sizlerin desteği bize moral veriyor” dedi. Kaya, ayrıca Kemeraltı Çarşısı’na her zaman önem veren, esnafın yanında olan Hüseyin Mutlu Akpınar’a da teşekkürlerini iletti. Gezi boyunca sanatçılarla ilgilenen Akpınar ise, Kemeraltı ile ilgili hayallerini anlattı. Hayallerinin aslında İzmirliler’in hayali olduğunu belirten Akpınar, “Bu ortak hayali mutlaka gerçekleştireceğiz” dedi.Sanatımıza, kültürümüze, yaşadığımız kente ve ülkemize sahip çıkacağız


CHP Konak Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Mutlu Akpınar sanatın bir toplumda barışı,  birlikteliği, demokrasiyi, hoşgörüyü sağlayan bir araç olduğunu belirtti. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Herkes Cumhurbaşkanı olabilir ama sanatçı olamaz’ sözünü anımsatan Akpınar  “Dünya küreselleşti. Küreselleşen dünyada, çağdaş bir toplum olarak yer alabilmek ancak bilime ve sanata önem vermekle mümkündür. Bilime katkı veren toplumlar daha önde yer alıyor, daha saygın oluyor. Çağımızda bilime yön veren, hayal ettiren sanattır. İşte bu nedenle toplumlar bilim ve sanatla kalkınabiliyor. Bütün çağdaş ülkelerde böyledir. Onun için sanatçılara değer veriyoruz. Onları yanımızda görmekten sevinç duyuyoruz.  Bu halkın yaşadığı kente sahip çıkma duygusunun başlangıcıdır. Biz sanatımıza, kültürümüze, yaşadığımız kente ve ülkemize sahip çıkacağız”
Kemeraltı’ndan çok etkilendiklerini belirten sanatçılar ise “Böylesi tarihi ve güzel mekanlar turizme kazandırılıp 24 saat yaşayabilirse İzmir’e çok şey katar” diye konuştular.

 
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE