Abdullah Tekin Pazartesi Günü Aday Adaylığını Açıklıyor

Manisa’Nın Önde Gelen Sivil Toplum Kuruluşları Arasında Yer Alan Müstakil Sanayici Ve İşadamları Derneği (Müsiad) Manisa Şube Başkanı Abdullah Tekin’İn, Pazartesi Günü Ak Parti’Den Milletvekili Aday Adaylığını Açıklayacağı Bildirildi.

EGE SİYASET KULİSİ 13.02.2015, 19:04 18.02.2015, 22:59
Abdullah Tekin Pazartesi Günü Aday Adaylığını Açıklıyor

Manisa’nın önde gelen sivil toplum kuruluşları arasında yer alan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Manisa Şube Başkanı Abdullah Tekin’in, Pazartesi günü AK Parti’den milletvekili aday adaylığını açıklayacağı bildirildi.
3 yıl önce kurulan MÜSİAD Manisa Şubesi’nin kısa sürede etkili bir sivil toplum kuruluşu haline gelmesinde büyük emeği bulunan MÜSİAD Başkanı Abdullah Tekin, Pazartesi günü saat 11.00’da AK Parti Manisa il binasında milletvekili aday adaylığını açıklayacak. AK Parti teşkilatı ve halktan gelen talepler üzerine bu kararı aldığı öğrenilen Abdullah Tekin, aynı zamanda serbest mühendislik ve müteahhitlik yapıyor. İnşaat Yüksek Mühendisi olan Tekin, dernekteki faaliyetlerinin yanı sıra çeşitli belediye, sivil toplum kuruluşu, kamu kurum ve kuruluşlarıyla çok sayıda sosyal sorumluluk projelerine imza atarak çok sayıda da projeye de öncülük etti.

ABDULLAH TEKİN KİMDİR?
Abdullah Tekin 1979 doğumlu olup, ortaokul ve lise eğitimini Manisa’da tamamladı. 2002 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2004 yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden yüksek lisansını aldı. Abdullah Tekin ticari hayatına 2003 yılında Manisa’da kurduğu Osmanoğlu Mühendislik- İnşaat firmasıyla başladı. 2003 yılından itibaren Manisa’da mühendislik faaliyetleri kapsamında projecilik, teknik danışmanlık, müteahhitlik ve son yıllarda yürürlüğe giren kentsel dönüşüm çerçevesinde riskli binaların tespiti ile ilgili hizmet vermektedir. Abdullah Tekin, 2012 yılında MÜSİAD Manisa Şubesi Kurucu Başkanlığını üstlenmiştir. Bunun yanı sıra Abdullah Tekin’in birçok dernek ve vakıfta resmi ve fahri üyelikleri bulunmaktadır. İngilizce bilen Abdullah Tekin evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlar (0)
22°
açık