EkonomiMuğla Haberleri

Ege’nin tatil cenneti Bodrum’da 1,5 döner 370 TL!

Ege'nin tatil cenneti Muğla'nın Bodrum ilçesinde fahiş fiyatlar ağızları açık bıraktı. Çok konuşulan günlüğü bin liralık şezlongların ardından restoranlar da fiyatları artırdı. Adisyondaki fiyatlara göre, 1,5 döner 370 TL, kuşbaşı pide ise 184 TL.

Ege’nin tatil cenneti Muğla’nın Bodrum ilçesinde yazın gelmesiyle birlikte yine fiyatlar dikkat çekmeye başladı. Çok konuşulan günlüğü bin liralık şezlongların ardından restoranlar da fiyatları artırdı. Adisyondaki fiyatlara göre, 1,5 döner 370 TL, kuşbaşı pide ise 184 TL’ye çıktı.

Bodrum’daki fahiş fiyatlar tepki çekmeye devam ediyor. Beach’lerdeki yüksek fiyatlar restoranlara da sıçradı. Turizm cenneti Bodrum’daki hesap kazığı, bu yıl korkunç boyutlara ulaştı… Geçtiğimiz haftalarda gözde tatil beldesi Türkbükü’nde hizmet veren lüks bir otel, iki şezlongun günlük fiyatının bin lira olduğunu açıkladı. Bu rakamı duyan sosyete bile ayaklandı.

FİYATLAR DUDAK UÇUKLATTI

Tatillerini ucuza getirmek isteyen ünlüler, otellerle indirim görüşmeleri yaptı. Takvim’de yer alan habere göre, beach’lerdeki fahiş fiyatlar son olarak restoranlara da sıçradı. Geçen sene lahmacunun 70, ayranın ise 30 liradan satıldığı Bodrum’daki bir işletmenin adisyona yazdığı rakamlar, ağızları açıkta bıraktı.

İşte ünlü mekandaki yiyecek ve içeceklerin fiyatları:

– Kola 61 TL

– 1,5 döner 370 TL

– Kuşbaşı pide 184 TL

– Türk kahvesi 54 TL