Vatandaşlara çeşmeden çorba ikram ediliyor

Muğla Belediyesi tarafından kentin 2 noktasına konulan çeşmelerden akan çorba, kahvaltı yapamayanlara çorba içme fırsatı sunuyor

Vatandaşlara çeşmeden çorba ikram ediliyor
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencilerinin yoğun olarak yaşadığı Kötekli Mahallesi ile kent merkezindeki Latif Sepil Parkı'na yerleştirilen çeşmelerden her gün farklı çeşitte akan çorba, kahvaltı yapamayan öğrenci ve vatandaşların içini ısıtıyor.

Görünümüyle içme suyu hayratlarını andıran çorba çeşmesinin içinde bulunan özel tanklar, çorbayı aynı ısıda muhafaza ederek sıcak ve taze kalmasını sağlıyor.

Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, gazetecilere yaptığı açıklamada, sabah kahvaltı yapma imkanı bulamayıp işine giden vatandaşlar ile okula giden öğrencilerin karınlarını doyurmaları için geçen yıl başlatılan uygulamanın bu yıl da devam ettiğini söyledi.

Çorba çeşmelerinin bugün yeniden hizmet vermeye başladığını belirten Gürün, çeşmelerden her gün farklı bir çeşit çorba akacağını, bir seferde yaklaşık 600 kişinin çeşmelerden yararlanabileceğini dile getirdi.

Gürün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencilerinin yoğun olarak yaşadığı Kötekli Mahallesi ile kent merkezindeki Latif Sepil Parkı'na yerleştirilen çorba çeşmelerinin yaklaşık 63 bin liraya mal olduğunu, çeşmenin içindeki çorbayı sürekli sıcak tutan, karıştıran ve bittikten sonra kendini temizleyen bir sisteme sahip olduğunu ifade etti.

Gürün, isteyen vatandaşların ücretsiz yararlanabileceği çorba çeşmesine 150 litre çorba konulabildiğini bildirdi.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE